Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondja a pszichológusom...

Azt mondja a pszichológusom hogy gyanús ember benyomását keltem meg hogy nincs tartásom. Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Elmeséltem a családom történetét és azt mondja az apám mintáit követem, neveltetés miatt van.

2023. okt. 5. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd ő ad megoldást. Azért jársz hozzá.
2023. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Biztosan szó szerint így mondta?

Kontárnak tűnik. Nem mondhat egy pszichológus olyat, ami csak benyomás. Azzal nem segít

Én váltanék.

2023. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
#1 erre én mindig azt a választ kapom, h a pszichológus nem azért van, h megoldást kínáljon, hanem hogy meghallgasson. Csak tudnám, h ahhoz minek a diploma? xD
2023. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Egy jó pszichológus nem csak meghallgat, de tényleg nem is megoldás kínálására van, hanem egy jó pszichológus segít téged rávezetni arra, hogy magad fedezd fel a megoldást a problémáidra, #3!.


Te meg, kérdező, kérdezd meg őt legközelebb, hogy mégis mit értett konkrétan ezalatt, már ha tényleg jól értetted, amit mondott, amire a #2. válaszoló is utalt, én is sokszor félreértettem az enyémet.


Az már szuper jó, ha változni akarsz, de úgy tényleg nehéz, ha nem tudod, hogy pontosan min is kéne változtatnod.


Ezen kívül meg tudd, hogy a világ legtermészetesebb dolga az, hogy a szüleinket és a körülöttünk lévő embereket utánozzuk, az a fura, aki nem, sőt, azt mondják, hogy érdemes jól megválogatnunk az embereket magunk körül, mert a körülöttünk lévő 5-6 ember átlagává válunk általában, mármint stílusban, szokásokban, de szerintem a pszichológusod nem pont erre célzott, érdemes ezen közösen rágódnotok még egy kicsit szerintem.

2023. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa megfogalmazás ez egy pszichológustól... esetleg ez valamilyen "provokatív terápiás megközelítés"?


Mindenesetre én visszakérdeznék hogy ez alatt konkrétabban mit ért és mire alapozza ezt a minősítést.

2023. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös azt mondta mikor előszür találkozott velem, ez volt a benyomása rólam, hogy gyanús alak vagyok, de mután beszéltünk megváltozott a véleménye. De nyilván akivel nem beszélek csak találkozok vele annak nem fog megváltozni a véleménye.
2023. okt. 5. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem meg az a benyomásom a pszichológusról, hogy egy lelki bántalmazó. Ezekkel a jelzőkkel mi más lenne, még ha ezt is gondolja, ilyet nem szabad mondani a kuncsaftnak, mert ez semmit nem használ, sőt árt. Ha ezzel nincs tisztában, akkor nem jó szakember vagy ha tisztában van, akkor gonosz.

Amúgy meg csak lehúzás a pszichológus.

jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!