Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham vagy valami súlyosabb?

Pánikroham vagy valami súlyosabb?

Figyelt kérdés

Már évek óta küzdök szorongással, főleg az egészségemmel kapcsolatban. ‘Hallucináltam’ már be gyomorproblémákat (hetekig alig tudtam enni és sokat hánytam), szív és agybajt, tüdőembóliát, de most mintha rosszabbá vált volna. Sokszor éreztem azt hogy nehezen kapok levegőt, de egyik nap suliban úgy bepánikoltam hogy azt hittem magamra hívom a mentőt. Elkezdtem szédülni, a kezem remegett, úgy éreztem alig kapok levegőt, iszonyatosan féltem, nem volt tiszta az agyam, a szívem néha hevesebben néha normálisan vert. Utána ilyen iszonyat gyengének éreztem magam és mintha nem is a földön lennék. Majd a héten többször is megismétlődött. Lehet ez pánikroham vagy más lesz ez? Főleg akkor jön elő ha nem otthon vagyok pl órán ahol nem tudok ‘menekülni’ vagy ha egyedül vagyok otthon. És azt vettem észre hogy ilyenkor a kezeim nem csak picit remegnek, hanem pici zsibbadó érzést érzek, és az arcomban is, meg megfeszül az egész testem, azt hiszem elájulok, és ha kezdek megnyugodni megint visszatér párszor, mert félek hogy valami súlyosabb.

21/L



2023. okt. 5. 18:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Igazából ezektől félek: szívbetegség, agyi problémák, epilepszia, tüdőembólia
2023. okt. 5. 18:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

ez sajnos kezdődő pánikbetegség lehet. Minél előbb keress fel egy pszichológust, most még az elején vagy, fog tudni segíteni hidd el!

2023. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem ugyan ez van.

Járok pszichoterápiára de annyira szorongok hogy kaptam antidepit is.

Szorongok, pánikrohamaim vannak és hipochonder vagyok. Nagyon hasonlóak a tüneteink.

2023. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kaptam is időpontot csak félek hogy addig is rossz lesz… Az normális hogy úgy kezdődik mostanában hogy nagyon figyelek a levegővételre, és 0-24-be érzem, meg néha mintha megakadna, aztán egyszer csak nagyon ráparázok és utána jön a pánikroham?
2023. okt. 8. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!