Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi segitene a szorongáson?21/F

Mi segitene a szorongáson?21/F

Figyelt kérdés

Egyszerűen olyan érzés van bennem mint amikor egy nagy esemény előtt izgul az ember és nyugtalan..

Csak nekem mindennapos, állandó, és nem tudom az okát..

A sportot szokták javasolni hogy kikapcsol, na nekem az a gond hogy ha például elmegyek futni, inkább csak felerősödik, testi tüneteim lesznek közben, gombocérzés a torokban és stb..


2023. okt. 6. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szép estét.

Mióta tart/mikor vetted észre magadon ?

Kamaszkorban vagy már gyerekként is ?


Javaslom keress fel egy pszichológus/életmód tanácsadót.


Később rosszabb lehet.

2023. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is a gyökereit próbáld feltárni, akár számodra teljesen természetesnek tűnő dolgok is okozhatják, mint például egy toxikus közeli kapcsolat az életedben. Közelmúltbeli és gyermekkori történések egyaránt okozhatnak hasonló dolgokat. Ebben valószínűleg a sok önismeret és a terápia tud segíteni.

Viszont emellett szerintem érdemes utánaolvasgatni, videókat nézni, és ezáltal megtanulni olyan praktikákat, amik a tüneteket enyhítik az adott pillanatban, illetve amik helyreteszik az ezt okozó gondolkodásmódot.

2023. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igazából úgy 16 éves korom óta.

Nagyjából azután hogy vége lett az első kapcsolatomnak(8 hónapig tartott)

Úgy lett vége hogy megcsalt a csak akibe fülig szerelmes voltam, aztán szimplán csak letiltott

Igazából 1,5 év volt kiheverni

Utána volt egy másik barátnőm, 2 évig voltunk együtt

Szintén megcsalt, majd vége lett

Sokkal jobban fájt mint az első, brutálisan, de nem hagyott bennem akkora maradandó nyomot, úgy érzem

Most viszont van egy 4 hónapos kapcsolatom, és remegek benne..

Pedig egy aranyos lánnyal vagyok együtt, de folyton amikor nem együtt vagyunk, és dolgozik pl

Azon agyalok hogy kitudja ő is megcsal..

2023. okt. 6. 20:40
 4/4 anonim válasza:
Valószínűleg a rossz tapasztalataid okozzák a szorongásod. Ha ezeknek az emlékét le tudod küzdeni, minden jóra fordul. Jártál már pszichológusnál? Lehet, hogy ő jobban tud segíteni, mint mi.
febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!