Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek boldog lenni mindig...

Nem merek boldog lenni mindig van valami félelmem mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig attól félek hogy valami rossz fog történni velem. Egyfolytába azon aggódok hogy mikor szakad rám megint valami szerencsétlenség. Ezmiatt egyszerűen még ha minden jó az életembe akkor se merek boldog lenni és nyugodtan élni az életemet.

Mit tegyek hogy nyomjam el magamba az állandó szorongást/félelmet/aggodalmat?



2023. okt. 8. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Keress egy jó szakembert, lehetőleg pszichológust, és ne pszichiátert, ő segít a problémáid elemzésében, és, hogy miért érzel félelmet, feszültséget a mindennapokban! Sok sikert, és sok erőt!
2023. okt. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Szia. Azt, hogy bízd rá magad a mindenható és szerető ÚR JÉZUS KRISZTUSRA.
2023. okt. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológus. De amúgy nekem generelazizált szorongásom van, én is így erzék, sajnos nekem az a komfortos, ha szoronghatok valami miatt. Nehéz így, de a terápia segített valamennyit.
2023. okt. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, vagyis mondom úgy, volt egy ilyen időszakon. Elzártam magam, mert úgy voltam vele, "na szuper, megint egy jó dolog történik, akkor nem sokára jön a szar, inkább arra készülök, kitudja mi lesz, ki hal meg stbstb..." Aztán szépen lassan rájöttem arra, hogy így saját életem teszem tönkre és úgy döntöttem, na nekem erre nincs szükségem. Én NEM akarok így élni és gondolkozni.


Egy jó időszak után tuti jön valami szarság, a rossz után mindig jön valami jó, ez mindig így van, szinte már törvény. Meg persze van, hogy valami jó és rossz is egyszerre. De a rossz is csak azért van, hogy így tanuljunk és fejlődjünk, erősödjünk az életben. Csak a saját hozzáállásunkon múlik, hogyan bírkózunk meg vele. El kell tudni fogadni, hogy mindig minden pontosan úgy és akkor történik, amikor történnie kell, nem mi döntjük el, nem mi befolyásoljunk a velünk történő dolgok nagyobb százalékát. De önmagunkért, a cselekedeteinkért és gondolatainkért felelősek vagyunk.


Nekem az segített, hogy minden nap leírtam mi volt jó a napomban, legalább egy dolgot. Rájöttem, hogy ezek a pillanatok mennyire sokat számítanak, rosszabb időszakban vissza olvastam. Felbecsülhetetlen érzés, de tényleg. Ha ezeket a boldog pillanatokat saját magunktól elvesszük, akkor a rossz dolgokkal sem fogunk tudni megküzdeni. Ezek azok a boldog pillanatok, amik miatt érdemes élni. Lehet egy apróság, de ha a nap végén már pozitívan gondolsz rá, vagy te mosolyogsz rajta, vagy valaki mást nevettetsz meg vele, megérte. Meg kell élni ezeket a pillanatokat, különben nem marad semmi, amire érdemes lesz emlékezni később. Tedd fel magadnak a kérdést, tényleg ezt akarom elvenni magamtól?


A szorongást, amíg nem súlyos pszichiátriai eset, tudjuk irányítani. Tudjuk irányítani az agyunkat, felelősek vagyunk a gondolkodásunkért, ideje hát, hogy saját kézbe vedd a dolgokat és te irányítsd. Meg kell változtatnod a hozzáállásod, ezért csak és kizárólag te vagy a felelős. Saját magadtól veszed el a boldog pillanatokat. Egy őszinte nevetés, máson való segítés, egy családi program stb, sokkal jobb és többet számít mint egy rossz nap, amikor mondjuk leég az ebéd, elesel az utcán, lekésed a buszt, náthás leszel, fáj a fejed stbstbstb - nyilván millió dolgot lehetne sorolni, ami miatt az ember azt mondja "szar napom van". De nem ez számít többet, hanem a boldog pillanatok, azokra tudni kell emlékezni, az visz előre és tart életben, amikor tényleg minden szar.

2023. okt. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nekem az segített, hogy minden nap leírtam mi volt jó a napomban, legalább egy dolgot. Rájöttem, hogy ezek a pillanatok mennyire sokat számítanak, rosszabb időszakban vissza olvastam."


Ezt ki fogom próbálni hátha segít


"leég az ebéd, elesel az utcán, lekésed a buszt, náthás leszel, fáj a fejed stbstbstb "


Ezektől én jóval nagyobb dolgoktól félek. Pl. elveszítem az állásomat, valaki hátbaszúr/elárul de úgy hogy az egész életemre hatással lesz, vagy valaki valami aljas kitalált dologgal megpróbál kicsinálni.

2023. okt. 8. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért emeltem ki olyan apró dolgokat, mert hirtelen ezek jutottak eszembe és nem tudtam volna felsorolni az összes negatív dolgot, ami csak létezik. Az, hogy hátbaszúrnak meg megpróbálnak kicsinálni ezek megint tőled független dolgok, csak akkor tudnak tönkretenni, ha hagyod. Ráadásul mások cselekedetei nem a tied. A saját cselekedeteinket és gondolatainkat tudjuk befolyásolni, azokat kell irányítanunk és kezelnünk. A boldogság is belülről jön, hat rá a környezetünk, de mi eldönthetjük, mennyire.
2023. okt. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elkezdtem irni legalább 1 jó dolgot minden napról remélem segíteni fog ha ne adja a jóisten történik valami.

Lehet amúgy csak túlgondolok dolgokat vagy túl aggályos a lelkiismeretem. Próbálok tenni ezellen több kevesebb sikerrel.

2023. okt. 11. 09:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!