Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van, akit csak valami...

Más is van, akit csak valami buta csodavárás tart vissza az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy egy szerettüket nem akarják elszomorítani, inkább maradnak és szenvednek, én inkább örömet szerezni nem akarok anyámnak a halálommal, amúgy meg a varjú se károgna utánam.

De mi van, ha a pokolban sincs se hideg, se meleg, ha ott is csak fáradt és tehetetlen az ember, itt meg hátha történik valami, miért is ne, vagy eszembe jut valami megoldás, amihez aztán persze se merszem, sem energiám nem lesz, de hátha mégis...

Van így ezzel más is?

(Nem, nincs szükségem Jézusra, köszi! :D)



2023. okt. 11. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem csoda, hogy kilátástalannak érzi valaki a helyzetét, ha ahelyett, hogy maga irányítaná a sorsát, másoktól várja a megoldást.
2023. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi az amitől úgy érzed elfáradtál?


Amíg élsz tényleg bármikor megváltozhat az életed.

2023. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kettes, nem elfáradtam, inkább mindig is fáradt voltam, talán ez is az oxigénhiánytól lett, annyit tudok, hogy a látásom nagyja arra ment rá. Változhat elvileg, persze, és végül is történt már efféle csoda, amikor már azt mondtam, két évet adok magamnak, aztán annyi, véletlenül hallottam egy beszélgetést, ami után étrendet váltottam, és valamivel tényleg jobb lett, most erősebb vagyok, mint húsz éve, de ettől még egy szarhalom az életem, szóval tényleg hülyeség folytatni.
2023. okt. 11. 09:49
 4/13 anonim ***** válasza:

Orvossal beszéltél már?


Egyébként mitől szar az életed?

2023. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerinted mennyit ér ma Magyarországon orvossal beszélni? Körzetitől úgy kell kicselezni a beutalót, lusta és buta, az asszisztense jobb orvos :D egyik szakorvos néz rám döbbenten, jobb a vérképem, mint az övé, ami meg mégaem jó, az nembajaz, másik falból ír be dolgokat, nem figyel, értetlenkedik... Magánlaborra kellene pénz, mert sejtem már, hol van a kutya elásva.

Az eddig írtakból nem derl ki? tudnék még hozzá kisregényt írni, anyagiak stb., de nem is szeretném magam azonosíthatóvá tenni, meg az öncélú kíváncsiskodást sem értem, nem véletlenül az Emberi tulajdonságokba írtam ki eredetileg a kérdést, ott talán jött volna normális válasz.

2023. okt. 11. 15:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Van jo par betegsegem nyomorult eletem es napi szinten vegetalok 28 evesen. Minden nap megakarok halni utalom a letezesem az eletem mindent. Mrnni akarok ahol nem faj semmi es nem kell szenvedni igen kinyirnam magam mint meg itt szenvedjek vagy 40 evet tok foloslegesen. Csak ha megyek akkor ugy kellene hogy legalabb a temetesre ne masok kuporgassak ossze a lovet. Vannak nyilvan csaladtagok akiknek valoszinu nrm esne jol de baszki madok mistt maradjak szenvedni itt? De qurvajo.
2023. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Részben. De leginkább azért, mert volt már egy elég komoly kísérletem, de csak majdnem sikerült. Még egyszer ezt nem tudnám végigcsinálni.
2023. okt. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

#5 Azért érdemes megpróbálni, veszíteni veszítesz vele? Lehet valóban nem segítene semmit, de sokszor az ilyen problémákat rutinból tudják kezelni, meg van több orvos is. Lehet csak valami gyógyszert kéne szedned az oxigénhiányra vagy eletmódot változtatni.


Vagy az is lehet pszichológiaia okai vannak a fáradtságnak. Pszichológussal beszéltél már? Kötük is vannak akik nagyon jól végzik a szakmájukat. Ha pszichológushoz mész, nem pszichiáterhez, ő nem fog gyógyszert felírni, csak elbeszélhet a dolgokról, inkább empatikusan próbálja meg megtalálni a probléma gyökerét.


Nekem nem derült ki, mert csak annyit írtál, hogy fáradt vagy meg ADHD-s vagy. Nem kívancsiskodni akartam, csak, segíteni akartam, jobban tudnék tanácsot adni, ha tudnám a részleteket. Akkor jobban tudnám, hogy eljöhet-e a csoda, amire vársz. Bár én úgyvagyok vele, hogy amíg élsz, bármi megtörténhet. Ha nem is történik valami fizikailag, lehet megváltozik a gondolkodásod gyökeresen vagy megismerkedsz valakivel, akiért érdemes élni. Vagy lehet tényleg Jézusra van szükséged.

2023. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Miért nincs szükséged Jézusra?
2023. okt. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Van más is így ha ez megnyugtat. Meglehetősen sokan ebben az országban. Az élet egy álom, ami soha nem az aminek tűnik. A szerencse határoz meg mindent csak hinni lehet és reménykedni, meg persze próbálkozni. A többi meg úgyis magától alakul.
2023. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!