Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a generalizált szorongást?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megszabadulni olyan elhatalmasodott szorongástól, aminek látszólag nincs racionális oka?

2023. okt. 15. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Tudom kezelni / meggyógyultam
Én is szenvedek vele
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Én csak gyógyszerrel tudtam. Mellette járok pszichoterápiára is,de nekem az annyiban segít,hogy van egy ember akihez "mindig szaladhatok".Szorongásom viszont olyan súlyos gyógyszer nélkül,hogy azt csak pszichológussal nem lehet kezelni.
2023. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is csak gyógyszerrel, SSRI-al tudtam visszavenni az irányítást. Távol van a tökéletestől, vannak mellékhatásai, de jelenleg itt tart az orvostudomány.
2023. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak a gyógyszer segít és a havi egy beszélgetés a pszichiáterrel. De azt hiszem, ebből örök gyógyulás nincs.
2023. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy szembe mész minden olyan helyzettel ami szorongást okoz. Ha megcsinálod, idővel rájössz, nincs mitől félni, szorongni.

Tudom, közhelynek néz ki a dolog, de tényleg csak így lehet.

2023. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Aha és aki olyanoktól szorong,hogy mérgezett az étele vagy fél és úgyérzi állandóan figyelik őt ártani akarnak neki? Az hogyan megy vele szembe? És még 100 ilyen példa van. Nem csak az emberi kapcsolatoktól és a haláltól lehet félni.
2023. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
12:23 Annak a paranoiája a főtünete meg az azzal járó téveszme, és neki ezeket kell kezelni hozzá.
2023. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromtol 27 eves koromig sehogy, pszichologushoz is jartam, bemeselni probaltam minden pozitivat. Aztan olyan allapotba kerultem, hogy igent mondtam a gyogyszerre. Na az segitett es segit. Terapia, barmi is csak akkor, ha a gyogyszer kihoz a pokolbol eloszor is.
2023. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
A generelizált szorongás pont az,hogy bármitől szoronghat mindig keres valamit. Ha szívbeteg vagy gyógyszert szedsz,ha az agyad beteg nem tudom miért nem elfogadott. Trauma hatására megváltozhat az agy kémiája,de ja inkább fussunk 2kört a parkban az biztos megoldja.
2023. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A 7-es válaszoló jól leírta egyébként, én is nagyon sokáig kerestem erre a megoldást, mert nálam még attól, hogy a szociális helyzetektől szorongtam, egy idő után már mindentől. Lényegében az élettől, hogy mi lesz, mellette feljött nagyon sok dolog a múltamból a traumáim, aztán pedig bele kerültem a szorongási ciklusba.


Akkor már csak azokra tudtam koncentrálni, egy idő után ebből depresszió lett stb, most kezdek kilábalni belőle, de maga a pszcihológus és a mozgás nem elég. Volt olyan, hogy naponta háromszor vagy négyszer mozogtam, abból volt dinamikus mozgás, meg gyúrás, viszont attól függetlenül, hogy addig valamivel jobb, mert megemelkedik a dopamin szinted, attól függetlenül, utána pedig ugyanúgy szar.


Kell a "mankó", ahogy a pszichológusom is mondta, ahhoz, hogy tényleg érjen is valamit a terápia.


Viszont nehéz ez a helyzet, mert lehet egy ideig még a bogyó sem lesz megfelelő, aztán még azt is ki kell tapasztalni várni, hogy az hat egyáltalán neked, amikor amúgy is szarul vagy, szóval kitartást.

dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!