Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha valaki önveszél...

Mi történik ha valaki önveszélyesség miatt kórházba kerül?

Figyelt kérdés

Ha egy depressziós ember akinek öngyilkossági vágya van bekerül a pszichiátriára mit tesznek vele?

Meddig tartják bent?



2023. okt. 15. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én 5 éve vágtam fel az ereim. 3 nap intenzív, 2 hét zárt osztály, 3 hét rehabilitáció
2023. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha csak vágya van, attól sztem nem kerül be.


Jó ég, 1-es. Azóta remélem teljesen rendben vagy.

2023. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Jaja, de jó lenne munka, jogsi, barátnő így 32 évesen 🙄
2023. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Tök jó céljaid vannak!!! Mivel ki is mondtad őket most, így teljesülni is fognak hamarosan!! A sorrend picit más lesz! 😉😉
2023. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem időrendben így fog megtörténni, mert tavaly beköltöztek, akiktől béreltük a házat Tiszaföldváron és most Szerbiában lakok, de nem tudok szerbül nagyon meg nincsenek szerb papírjaim, szóval ki szeretnék menni Ausztriába. Jogsit nem tudom, hogy hogy fogok szerezni. Haverom 13 éve kint él Németországban, de csak 3 éve rakta le a jogsit Magyarországon, szóval nekem is valahogy így lesz szerintem
2023. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy érzem, munka, barátnő, jogsi... Így lesz.. 🙏🙂
2023. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
2011- ben beleszerettem egy lányba, pár napja beszéltem meg vele ezt (de már akkor is tudta, hogy szeretem, amikor még az elején voltam) és sokkal jobban érzem magam, igaz, önbizalmam még mindig nincs, de nem vagyok feszült
2023. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Légy pozitív továbbra is!! Sikerülni fog!, 🙂
2023. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én augusztus végén totál leittam és begyógyszereztem magam aztán le akartam ugrani egy tetőről. Mentő vitt el egy kórházba ahol elláttak, aztán szinte egy napos várakozás után zárt osztályra vittek át egy másik mentővel. Telefonom, táskám leltárba került, semmilyen értéket nem kaphattam meg. Azt mondták az volt a gond hogy mentő vitt be. A zárton 4 napot töltöttem, első nap volt szemle de ott azt mondták nem mehetek még , mert "amit csináltam az elég durva volt". Közben én hazudoztam végig össze-vissza mindenfélét hogy csak a pia miatt volt meg én megölni magam pff eszembe se jutna az egész, kezelőorvosom ilyen öngyilkos szándék tesztet csináltatott velem és direkt végig hazudtam 2 pont lett az egész holott a valóság nagyon durván eltér ettől..

Szüleim szinte minden nap látogattak. Az orvosok eléggé utána akartak járni a hátteremnek, életemnek de már annyit hazudoztam nekik hogy a végén ők sem találtak fogást rajtam , ami a legfontosabb hogy az öngyilkos szándékot végig tagadtam!!

Végül 4 nap után hazaengedtek!

Annyira nem para a zárt osztály, mondjuk volt egy - két para ember de velük nem volt kötelező beszélgetni. A normálisabbakkal mindig jókat beszélgettünk és cigiztünk de azért jobb kint nyilván!

2023. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 13 éves koromban barátkoztam össze a halállal, mondván magamban, hogy bármikor elvihet, nem fogok ellenállni. 15 évesen már elkezdtem tenni is érte gyógyszerek, gáz, érvágás próbálkozással. Semmi sem sikerült, és le sem buktam soha. 19 évesen aztán egy szerelmi csalódás miatt túl sok gyógyszert vettem be, átaludtam pár napot, aztán még mindig bódult állapotban jelentkeztem a rendelőben, elárulva, hogy mi történt. Alig mondtam végig, szóltak, hogy a bejáratnál vár a mentő, szálljak csak be. 3 hétig fektettek a korházban, nagyon kellemetlen volt, aztán kitoloncoltak az országból. Itthon persze senkinek sem szóltam, volt munkám, sőt szerettem is. A depresszióm otthoni jellegű volt. Néhány kellemetlen társtalan év után megtaláltam a páromat, aki egy normális nő. Inkább az én hibámnak gondolom, hogy az összezördülések után világgá mentem, talán 5*, és a túlvilágra jutáson gondolkodtam. Továbbra sem jártam sikerrel, senki sem szólt, hogy miért vagyok távol éjszaka, így magyarázkodnom sem kellett. Ha legális lenne az eutanázia, azonnal jelentkeznék. Miért kell olyanoknak élnie, akik szenvedésnek érzik azt? Vajon mi jelentene megoldást?
jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!