Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hat a szex az intellige...

Hogyan hat a szex az intelligenciára?

Figyelt kérdés
Az internet azt írja, hogy a szex növeli az IQ-t, de valahol azt hallottam, hogy a szex nagyon butítja, tompítja az agyat. Most akkor melyik igaz?

2023. okt. 16. 20:29
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
94%
Csak a saját tapasztalatom tudom leírni: közvetlen szex után elálmosodom és eltompulok. De a rákövetkező nap tele vagyok energiával, jobban tudok koncentrálni, ezáltal a problémamegoldó képességem is jobb. Biztosan megvan ennek a biológiai-, fizikai- vagy lelki oka, de én így működöm.
2023. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Alapesetben sehogy. Lehetsz mondjuk jobb kedélyű tőle, amitől abban az időben pont jobban pörög az agyad, de az IQ-d az égvilágon semmit se fog változni se a szextől, se a nem szexeléstől.
2023. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
"Csak a saját tapasztalatom tudom leírni: közvetlen szex után elálmosodom és eltompulok." Hát akkor egyértelműen butítja az agyat! Hogyan tompulsz el? Nehezebben megy a gondolkodás szex után mint általában? Nehezebben tudsz gondolkodni, nehezebben jutnak eszedbe dolgok? Úgy érzed magad mintha le lennél gyógyszerezve?
2023. okt. 17. 10:36
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

3. Kérdező, te egy szűz ember vagy. Semmi fogalmad arról, mi zajlik le a testben szex után. Nem is értem, pont ezért kérdezed?


Eltompulni úgy érti, hogy máshogy érzékeli a világot. Az orgazmus eléggé nagy inger, a nőknél például erős összehúzódást is okoz.

2023. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
100%
Kérdező: Úgy értettem, ahogy írtam. Elálmosít, lelassít. Mert mozgás és egy intenzív orgazmus után valószínűleg kimerül a szervezetem. De másnap sokkal aktívabb vagyok. Erre is megvan a magyarázat: a felszabaduló hormonok, a mozgásból fakadó jobb vérkeringés, stb. Hogy ez növeli-e az IQ-t, azt nem hinném. De hogy jobban ki tudom használni ami megadatott, az biztos ;)
2023. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te egy szűz ember vagy." Igen szűz vagyok, nem, nem vagyok ember mert xenogender és otherkin identitásaim vannak.

"Semmi fogalmad arról, mi zajlik le a testben szex után." Dehogynem, már maszturbáltam. Tudom milyen érzés, szégyenérzetet és bűntudatot okoz, nem olyan nagyon jó, inkább kiábrándító. Nem szeretem.

"Eltompulni úgy érti, hogy máshogy érzékeli a világot." Hogyhogy máshogyan? Egyébként én maszturbálás után nem érzékeltem ennyire erős tompulást de lehet a szex okozna mert az már egy sokkal erősebb érzés lehet.

2023. okt. 17. 17:56
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ha neked rossz érzés maszturbálni és ilyen gender mizé, csoda vagy akkor minek érdekel a szex? Úgy vettem le, lehet hogy aszexuális is vagy? Ha nem érzel semmi késztetést a szexre. Mindegy kivel, akár vonzalom vagy anélkül.



Maszturbálás nem egyenlő a szexben lévő orgazmussal. Kérlek nézz meg egy görbét, hátha leesik miről van szó. ^-^

2023. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"minek érdekel a szex?" Nem akarom kipróbálni, nem is fogom, félek is tőle. Nem tudom miért kezdett ennyire érdekelni a szex, csak kíváncsi vagyok milyen érzés, de mostmár önmegtartóztató vagyok teljesen!

"Úgy vettem le, lehet hogy aszexuális is vagy?" Igen, valamennyire az vagyok de inkább szürke aszexuális leszbikus vagyok. De teljes mértékben aszexuális akarok lenni, régen annak is hittem magam.

"Ha nem érzel semmi késztetést a szexre." Az a gond, hogy érzek és sokat gobdolok olyan dolgokra de nem akarok!

"Maszturbálás nem egyenlő a szexben lévő orgazmussal." Nem ugyan olyan érzés??? Miért nem??? Ha magamnak csinálom vagy ha egy lány csinálja nekem az miért nem ugyanolyan érzés?

2023. okt. 17. 18:13
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár csak arra lennék kíváncsi, férfi vagy vagy nő? 😅😅


Mert eléggé maradi stílusban vélekedsz az egész testiségről, ami nem igaz..

2023. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nőies robotként azonosítom magam (robogender és robotkin vagyok) és lánynak születtem. Hogy érted azt, hogy maradi stílusban vélekedek a testiségről? Ez mit jelent?
2023. okt. 17. 20:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!