Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns tényleg...

Az antidepresszáns tényleg okozhat öngyilkossági gondolatokat?

Figyelt kérdés

Mondjuk már a gyógyszer előtt is voltak ilyen gondolataim. De amióta meg lett emelve az adagja sokkal erősebb. És feszültebb is vagyok.

Olvastam a betegtájékoztatóban, hogy okozhat ilyet. Már félek, hogy sose múlik el. A gyógyszer okozhatja?



2023. okt. 19. 11:29
 1/8 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés:Ha elmondom az orvosnak aki felírta ugye nem küldhet a pszichiátriára miatta? Attól nagyon félek. Ezért is nem tud ezekről a gondolatokról.
2023. okt. 19. 11:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, nagyon gyakori, már a betegtájékoztatóban is kénytelenek feltüntetni. Mit szedsz mire? Alternatív módszereket próbáltál? A "bedobom a bogyót, leesik a mentális egészség" egy ostoba tévhit.
2023. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, és nagyon sok más kellemetlen/veszélyes mellékhatása is lehet. Egyébként valakinek nagyon beválik kevés/semmilyen mellékhatással valakinek a 10. se szóval elég lutri. Én jó párat kipróbáltam rajtam aligha működik vagy ha működik is akkor sok mellékhatással. Ha modernebb gyógyszerekkel próbálkozol talán sikerrel jársz.
2023. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
A gondolatok szándék nélkül nem ok arra, hogy kórházba küldjenek. Jelezd az orvosodnak, hogy nem jó a gyógyszer.
2023. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
53%

Okozhat. A legtöbb mentális gebasz ugyanis a felborult bélflóra következménye, és azt nem gyógyszerrel kellene kezelni,hanem megfelelő táplálkozással. A mai ember nagyon eltávolodott a saját természetes táplálékaitól, és ez előbb-utóbb mindenkinél megbosszulja magát. Van,akinél csak allergia, mások esetében autoimmun betegségek, megint másnál idegrendszeri diszfunkciók, vagy egyenesen daganat formájában manifesztálódik.

Tudomásul kéne végre venni,hogy a beleinkben tevékenykedő, kb 1800 faj, a sejtjeink számát mintegy 10x meghaladó baktériummal SZIMBIÓZISBAN élünk. Csak akkor működnek helyesen, csak akkor látnak el minket az elvárt vitaminokkal, enzimekkel, hormonokkal, neurotranszmitterekkel, ha a megfelelő táplálékot táplálékot biztosítjuk számukra. 10 éves korára mindenki tudja, hogy ha fater nem megfelelő üzemanyagot tankol az autóba, az nem fog jól működni. A testünktől azonban még 70 évesen is elvárnánk, hogy az élelmiszeripar által belénk diktált szeméttel is hiba nélkül tegye a dolgát. Nem furcsa?

2023. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Egyébként én most próbálok olyan táplálkozást folytatni. Tudsz valami jó tippet mondani a regenerációhoz? Neten is nézelődtem azokat is próbálom beépíteni.
2023. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:

Tudok. Tudnék. De sokkal célszerűbbnek hiszi az ember, ha bogyóktól várja a gyógyulást. Az étrend- és életmódváltás hosszadalmas, sok "lemondással" járó folyamat, és nagyon nagy elhatározás kell hozzá, hogy szembe menj a környezeted véleményével. Az ember úgy van bedrótozva, hogy azt hiszi igaznak, amit gyakrabban hall, lát.

De ha gondolod, keress meg, nagy vonalakban felvázolom a tennivalókat.

2023. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Fontos az étrend és a sport is, de a gyógyszer fontosabb. Akinek tényleg betegsége van, azon nem fog szignifikánsan javítani a megfelelő étrend.


Okozhat ilyet a kezelés elején, persze. Rajta is van a betegtájékoztatóban. De pszichózist is okozhat. Önmagában a gondolatért úgy tudom nem fektethetnek be, ha már amúgy is kezelés alatt állsz. Én is említettem a dokimnak, de mondtam, hogy képtelen lennék megtenni, mert egyszerűen nem. Ha nagyon gáz lenne, akkor úgy is magamtól jönnék befeküdni. Tudom, hogy amint beáll a gyógyszer, jó hangulatom lesz, szépen elmúlnak majd ezek a gondolatok. Eleinte volt csak sz@r, két hét után már alig jönnek ilyen gondolatok. És minimum 4 hét mire elkezd rendesen változni a hangulat.

2023. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!