Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalmat és magabiztosságot...

Önbizalmat és magabiztosságot ad a sok pénz?

Figyelt kérdés
Nem elérhetlennek tűnő százmilliókra gondolok,hanem pl.7-8 millió forintra,megtakarításra.

2023. okt. 23. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
nem - álmagabiztosságot ad, de amikor egymagad maradsz a gondolataiddal, azok döntően nem fognak változni
2023. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem, azt az ökölvívás ad. A pénz csak anyagi biztonságot ad.
2023. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Pillanatnyit igen. Mikor volt annyim félre téve, nem féltem felmondani a munkahelyemen, hogy jobbat keressek, mert volt miből élnem.

De akkor is tudtam, hogy hosszútávon ennyi pénzzel semmire sem megyek, még erőt kell belefektetni.

2023. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Sztem ad. A mai világban a pénz minden. Ha van pénzed, akkor vehetsz magadnak kényelmes életet, egészséget (legalábbis SOKKAL jobb ellátást) és akinek van pénze, azt tisztelik is, vagy legalábbis tiszteletet/alázatot mutatnak felé. Ha valakinek ezek a dolgok nem adnak önbizalmat, akkor semmi. Nem azt mondom, h csak a pénz kell, de nagyon nagyon fontos.
2023. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A pénzügyi szorongás egy valós orvosi kifejezés, szóval mindenképp adhat.


Aki szerint nem ad magabiztosságot az, hogy hó végén nem kell aggódni, hogy mindened ki van-e fizetve, vagy az, hogy mi lesz ha felmondasz a szar munkahelyeden akkor mi lesz veled 2 hónap múlva, az valószínű ebben nem volt benne még sosem.


Pont ma cikkezett erről egyébként a telex:

[link]


Aki szerint nem valós, az olvassa el ezt.

2023. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Gyakori tévedés, hogy az emberek összekeverik az önbizalom, önbecsülés és önértékelés hasonló problémakörbe tartozó, de egymástól eltérő fogalmait. Ebbe még a pénz kérdést is belekeverni csak egyre nagyobb zavart okoz a fejekben.


A mai világban a pénz nélkülözhetetlen és nagyon sok probléma vagy eleve anyagi eredetű, vagy visszavezethető anyagi nehézségekre, így evidens, hogy ezeket az anyagiak képesek megoldani.

Ha az anyagi nehézségek, ezekből adódó bizonytalanságok miatt szorong valaki, azt a jobb anyagi helyzet képes megoldani. Sőt, ha valakinek nem anyagi természetű problémája van, akkor is inkább képes segítséget, megoldást, gyógymódot, vagy enyhülést találni a problémájára, ha van rá pénze, mint annak, akinek ugyanilyen problémák mellé még pénze sincs.


Viszont nagyon sokan aránytalanul túlbecsülik a pénz vélt "minden problémát megoldó képességét", ami nagyon könnyen tévútra viheti az embert, ami akár azt is nagyon könnyen előidézheti, hogy a pénzt nem, vagy alig igénylő megoldásokat észre sem veszi, vagy keresni sem kezdi, mert elvakítja az egyre több pénz hajszolása.


A pénz nem old meg minden problémát és az önértékelési problémákra különösen igaz, hogy ha a belső munka és személyiség fejlesztés helyett külső dolgokban (pénz, pozíció, díjak, kitüntetések, dicséretek, népszerűség, lájkok, stb) keresed a megoldást, akkor az legfeljebb csak átmeneti megoldás a problémára, de mivel nem a valós problémára, a saját kisebbségi érzéseidre kerestél megoldást, azok más formában újra elő fognak jönni.

Ha "csak" a pénz miatt van önbizalom hiányod, mert nincs miből elhívni egy lányt randira és hasonlók, azt meg fogja oldani ha lesz pénzed rá és emiatt nem kell aggódnod. De ha a pénznél mélyebb önbizalom hiány miatt nem mersz megszólítani sem egy lányt, akkor a pénz ezen nem fog változtatni. De ha változtat, akkor is nagyon hamar bele fogsz futni abba, hogy amelyik lányt nem a pénzed érdekli, azt ugyanúgy nem hatja meg a pénzed. Akit meg csak a pénzed érdekel, azzal meg pont ez lesz majd a gondod, ha rájössz, hogy nem őszinte és nem is neked szól az érdeklődés, hanem a pénzednek és ugyanúgy tovább fogsz szenvedni miatta.

Ha meg még túlzásba is viszed, hogy mindent pénzzel akarsz megoldani, még azt is, ahol egy kis kedvesség vagy őszinteség lenne a megoldás, akkor pláne képes ez a téves megoldás keresés nagyobb károkat okozni, mint amennyi hasznot hoz.


A pénzre is igaz, ami a késre, robbanóanyagokra és minden más egyéb eszközre is: tudni kell ésszel és a helyén kezelni, hogy megoldja a problémákat és ne még nagyobb gondokat okozzon. Mindennek a kulcsa a helyes mérlegelés. Hogy jól tudd felmérni, hogy hol húzódnak a határok ésszerűség és túlzás között. Csakhogy a pszichológiai problémákkal, mint az önbizalom, önértékelés és önbecsülési zavarok is pont az a gond, hogy az embernek leginkább a helyes mérlegelési képessége csorbul miattuk, nem a valóságnak megfelelően értékeli a helyzeteket, hanem egyik vagy másik irányba eltúlzottan. Lásd még kognitív torzítások...

2023. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Alapvetően ha van mögötted egy komolyabb összeg, az még akkor is ad egy biztonságérzetet, ha valaki más tette mögéd. Ugyanúgy, mintha olyan szerencsés vagy, akit a szülei már úgy engedtek el úgymond az életbe, hogy pl. a lakás megvásárlása már nem a te feladatod, hanem megvan. Jó alap, sokat segít, előnyt kovácsolhatsz belőle. De önismeretet, aztán önbizalmat, magabiztosságot az ad, ha te ezeket, vagy bármit ami neked számít, fontos: megszerzed, megteremted magadnak, megküzdesz érte. Az önbizalom azt jelenti, hogy tisztában vagy magaddal és tudod, hogy ha eléd hoz az élet problémákat, azokat te valahogy -nem biztos, hogy a legszebben vagy a legjobban- de megoldod, kezeled. Tudod, hogy megvannak azok a képességeid -mert szembekerültél egy sor megoldásra váró feladattal és azokat valahogy legyűrted vagy nem-, amikkel nekiállhatsz annak ami téged érdekel, és vagy kipipálod vagy ha nem, azt elviseled, tanulsz belőle és nekiállsz a következőnek. Az önbizalom a saját képességeid ismerete, az azokba és a tudásodba vetett hit, amiért megdolgoztál. Anélkül, hogy megdolgoznál érte, ez nincs. Ezért kapufa az az elképzelés, hogy a robotok majd megcsinálnak helyettünk mindent, és mi élünk az örömeinknek. Ha nincs probléma, nincs jellemfejlődés. Még messze vagyunk attól, hogy a robotok megcsináljanak helyettünk mindent, de már a jelenlegi fejlettségi szinten is látszik, hogy mennyire nem szolgálja a személyiség fejlődését a kényelem. Keress egy problémát a saját életedben (nem a másokéban), oldd meg és keress egy másikat és azt is oldd meg, és így tovább.
2023. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!