Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ADOS autizmus tesztet ki...

Az ADOS autizmus tesztet ki lehet játszani?

Figyelt kérdés
Úgy látom, - lehet, hogy rosszul látom... - hogy a tizenévesek körében divat lett a spektrum ezen végén lenni. Mintha ettől éreznék különlegesnek magukat. Most egy közeli ismerősöm megy tesztre, egyetlen tünete, hogy idegesíti, ha valaki a közelében hangosan eszik.

#autizmus #Asperger #autizmusteszt
2023. okt. 24. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, egyedül a mizofónia miatt még nem lesz autista.
2023. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ezt nem értem.Hogyhogy trend lett?Ezt mondjàk magukról,hogy autista vagyok vagy ezzel büszkélkednek akik tényleg azok?Vagy mindkettő?
2023. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt mondják magukról, hogy autisták, pedig diagnózisnak a közelében sem voltak.

SZerintem csak menőnek találják Sherlockot és Sheldont.

2023. okt. 24. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég gàz ,akkor tényleg megérdemelnènek valamit de nem diagnózist,hanem sárga cetlit
2023. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kérdés még mindig az, hogy a gyógypedagógus által végzett ADOS-tesztet ki tudja-e játszani a kis hülye. Éa ha igen, a későbbiekben lehet-e ebből hátránya?

Vagy inkább előny pl. egyetemi felvételinél?

2023. okt. 24. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Én szoktam keresgélni ebben a témában, de még nem találtam meggyőző kutatást ennek vizsgálatáról (gondolom azért, mert ezelőtt még nem volt divat tettetni egy olyan fogyatékosságot, amitől az emberek nagy része egyenesen undorodik). Szerintem biztos előfordulhat. Ez a tudomány sajnos messze nem 100%-os. Kicsit más, de elvileg pl. az ADHD diagnózist sokan kijátszák.


Bár azt kétlem, hogy a legtöbb divatból "autista" igazán venné ahhoz a fáradtságot, hogy megfelelő szinten megértse a tüneteket meg a vizsgálatot.

2023. okt. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!