Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az, hogy unalmasnak...

Normális az, hogy unalmasnak látom az életet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem tudom elképzelni, hogy mások mit szeretnek az életben.

Én amióta idősebb vagyok (25 éves) üresnek és monotonnak érzem az életet. Gyerekkorban még őszintén tudtam lelkesedni, örülni kis dolgoknak is. Most meg érdektelen vagyok, nincs kedvem beszélgetni, nincs motivációm. Olyan gondolataim vannak, hogy szereznem kéne valami drogot, hogy tudjam élvezni a dolgokat. Mert elmegy mellettem az élet amit bánok de mégis olyan rossz érzés, hogy muszáj felkelni az ágyból, muszáj dolgozni egész nap, másnapra meg alig marad energiám.

Régebben voltam pszichiáternél aki felírt 1 gyógyszert amit nem sokáig szedtem, mert nem használt csak annyit, hogy jobban aludtam tőle.

Nem tudom érdemes lehet e újra megpróbálni orvoshoz fordulni ezzel?

Vagy normális így érezni ebben a világban?



2023. okt. 26. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképpen fordulj orvoshoz!
2023. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyan hatásosak az orvosok, akkor miért van egyre több beteg?
2023. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is járok pszichiáterhez évek óta. Írt fel gyógyszereket, ennek ellenére nem hogy javúlt volna, inkább rosszabbodott az állapotom.
2023. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy a helyeden.

Ha nem szereted a munkádat, akkor hogy is örülnél neki? És persze ha nyűg az egész, jobban kifáraszt, mint ha olyat csinálnál, amihez kedved van. Alvásod, pihenésed, kikapcsolódásod sem lehet elég és megfelelő.

Mit szeretnél igazából? Azt kéne csinálnod.

2023. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
25 évesen még nagyon fiatal vagy előtted az élet,ha nehezen indul a napod depi vagy.gyógyszer szedést ha lehet kerüld el a mellékhatások miatt.keress magadnak egy párt,egy állást ami érdekel is,vagy pszichológust,nem pszihiátert
2023. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Próbáld ki a futást, ilyen banális dolognak hangzik, én is nehezen tudom magam rá venni, de aztán pár órán keresztül úgy érzed magad mintha valami enyhe kábítószert használtál volna, magyarul feldob.

Én 2 részletben szoktam 10 percet futni, nekem még/már az is hat. :D

2023. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Barátaid vannak?
2023. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%
miért nem váltasz munkát? esetleg háziállat? bármi ami változás?
2023. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs baj a gondolkodással. Én imádtam gyereknek lenni, gyakorlatilag 0 felelősség,buli,szórakozás,barátok. Amikor felnősz elkezdesz dolgozni, jön a felelősségvállalás és a sok kötelesség, család stb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a felnőtt élet szar, csak jóval több nehézséggel jár, mint a gyerekkor. A meló miatt meg felesleges idegeskedni, gondolj bele hány ember dolgozik úgy hogy nem szereti a munkáját, nagyon sokan, az emberek többsége, mégis miután végez a melóval azt csinál amit akar és ugyanúgy éli az életét. A munkát nem szeretni kell(persze az a legjobb, ha élvezed is, de nem követelmény), hanem elvégezni, ha ez megvan akkor leszarhatsz mindent..
2023. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
59%

Szia!

Most bunkó leszek de nyilvánvaló hogy ugyanaz a bajod mint az emberek nagy részének ebben az országban. Krónikusan túl vagy stimulálva. Tedd le azt a fostalicska telefont, próbálj kevesebb kávéval élni.

Tudom, nehéz de ne az legyen az első reflexed hogy amint leülsz a metrón előveszed a telódat mert "unatkozol". Az unalom talán a legjobb eszköz a tarsolyodban ha bármi problémádat meg akarod oldani.

Hagyd magad rendesen gondolkodni és garantálom hogy jobb helyzetben leszel.

Utána rá fogsz jönni hogy minden valódi emberrel való beszélgetés sokkal többet ér. Építsd ki jobban a szociális kapcsolataidat és nem fogod magad szarul érezni.

2023. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!