Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális az, hogy a...

Mennyire normális az, hogy a terápián kibukott a traumatizált gyerekkor, ami eddig el volt bennem zárva és azóta teljesen magam alatt vagyok. Átszövi a sok fájó emlék a mindennapjaimat, ami eddig mélyen el volt ásva?

Figyelt kérdés
Vagy megbolondultam? Komolyan ma fel sem tudtam kelni, még jó, hogy szabadságon vagyok. Más sincs a fejemben, mint a sok fájó emlék, ami mint a gejzír tör fel. Nem lehet ezt valahogy a terápia befejezésével lezárni és akkor beszélünk a következő terápián újra róla? kétszer voltam, de úgy tűnik ebbe belepusztulok :(
2023. okt. 26. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Normalis. Eddig elfojtottad ezeket az emlekeket, most kerulnek feldolgozasra.

Idosebb, erett fejjel mas pesz majd szembenezni azokkal a dolgokkal, amiket eddig jo melyen taroltal.

Ne hagyd abba fokozatosan jobb lesz. Nekem naploiras segitett, gyorsan haladtam, egyik emlekbol jott a masik. Voltak hasonlo periodusaim, amit most itt leirtal, de mara sikerult ezeken tuljutnom es mar semmifele hatassal nincs a jelenemre.

2023. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam volna, hogy ennyire fájni fog és ennyire szenvedős lesz. Nagyon az elején vagyok még, de tényleg azt hittem kemény fejjel végignyomom. Hát ennek az ellentétje, ráadásul olyan emlékek ugranak be, amikről "nem is tudtam" ez még ijesztőbbé teszi az egészet. NEM AKAROM!!!!!
2023. okt. 26. 16:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel jobb lesz majd. Azért van a terápia hogy segítsen. Addig pedig írj naplót, rajzolj,fess mozogj. Vegyél egy hideg zuhanyt, javítja a hangulatot.
2023. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Pont ez a lenyege. A legnagyobb traumak az elnyomottak, at kell venni oket ujra.

Nagyon faj, az biztos, de hosszutavon megeri.

Eljon az udo, mikor mar nem fog fajni, semlegesen tekintesz majd a tortentekre.

Hidd el, jo lesz kesobb.

Ezek a feldolgozatlan traumak megmergezik az ember szemelyiseget is.

2023. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezeken át kell esni, elgyászolni a megbántott kisgyereket. Megbocsátani a szülői ostobaságokat, érzéketlenségeket. Megkeresni ennek a gyökerét, azbő saját gyerekkori traumáikat, ha tudhatsz róla, vagy következtethetsz rá.

Ez sok sok idő.

Utána az ember elkeulzdi érteni magát, a saját defektjeit, furcsaságait.

Aztán megbocsátani magamnak, hogy a gyenge felhozatalból én is jócskán hibáztam.

Utána bocsánatot kérni, de lagalább jelezni annak aki én bántottam eddig, hogy nyomon vagyok.

És utána áthangolni, átszoktatni magamat valami jobbra, kedvesebbre.

Több évre való feladat.

De az elaő sokk hónapokig, ęvekig tarthat. Ha visszanyomod magadba, akkor tovább.

Gratulálok a nagy lépéshez! Sok erőt kívánok.

2023. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek megviselik az embert, de ha át tudjátok majd beszélni, utána jobb lesz.

A két terápia között sétálj sokat, vagy legyél barátokkal, szerezz élményeket másokkal, vagy egyedül. Kirándulás, múzeum film, tánc, társasjáték, sport. Ha esetleg úgy érzed, hogy ezekhez nincs kedved, vagy nem érdemled meg, ne foglalkozz ezzel, szervezd le a programot és csináld.

Én is ezzel igyekszem javítani magamon. Néha egész jól sikerül

2023. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell elõkaparni, pont ezt tesz tönkre majd, már elástad, elfelejtetted. Tegyük fel, ha akkor szabadulnál fel, ha megölnél egy embert, akkor ezt a terápia hatására meg fogod tenni. NEM lehet feldolgozni dolgokat, csak mélyre ásni, ezt el kell fogadni.
2023. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Vagy van egy kannibál, aki elnyomja, ezáltal nem kannibál. De ha újra felhozzák benne, újra megérzi a vér zamatát, újra fog ölni.
2023. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Hát, van olyan emlék, ami annak idején igen megterhelő volt, és bár nincs az aktív emlékezetünkben, kihat a jelenünkre, pl. nem bírjuk elviselni a piros ajtókat, mert egy ilyen mögött halt meg a nagymamánk és valamiért ez túlságosan megviselt minket. Ezeket érdemes felnőtt fejjel feldolgozni. Az EMDR pl. egy ezekre szakosodott módszer.
2023. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erre azért nem számítottam, hogy ilyen lesz. Tudtam mar egy ideje a sok blokk honnan eredhet. Sok érzés is feljött. De most újra élni szörnyű. Semmihez sincs motivációm. Miközben egy hiperaktív életet éltem
2023. okt. 27. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!