Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizoid személyiségzavar...

A skizoid személyiségzavar miért betegség ha az illető nem szenved tőle?

Figyelt kérdés

/A skizoid személyiségzavarral (angol rövidítéssel: SPD, azaz Schizoid Personality Disorder) élők befelé fordulók, élénk belső életet élnek, a magányos elfoglaltságokat részesítik előnyben, szociális készségeik rosszak. Érzelmeiket nem fejezik ki, hidegnek, érzéketlennek tűnnek./-google



én is ezzel lettem egyszer diagnosztizálva,de sose értettem miért rögtön személyiségzavar ha valaki más mint a többi de amúgy ettől ő egyáltalán nem szenved nem érez hiányt? a betegségeket gyógyitani,kezelni akarjuk.engem nem kell énb tökeletesen jól érzem magam igy


2023. okt. 28. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Ha tök jól vagy, akkor nem kapsz diagnózist. Engem sem diagnosztizálnak lúdtalppal, ha amúgy nincs semmi panaszom.
2023. okt. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez nem igazán igy volt az én esetemben,ugyanis egész más ok miatt kerültem pszichológushoz csak mikor elmeséltem neki dolgokat erre is rávilágitott
2023. okt. 28. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Namost ez pedig olyan, hogy ha elmegyek az ortopédiára térdfájdalommal, akkor végignéznek, hogy mi újság és észrevehetik a lúdtalpamat. Én persze gondolhatom, hogy hát nem a talpam fáj, de az orvos meg tudja, hogy attól megváltozik az egész tartásom és bizony okozhat térdfájdalmat. A szem. zavar nemcsak a belső érzéseidet alakítja, hanem az emberi kapcsolataidat is meghatározza és így lehet oka az aktuális panaszaidnak. A megoldáshoz pedig ott kell beavatkozni, ahonnan a problémák erednek.
2023. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
alvászavarral mentem oda...
2023. okt. 28. 10:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!