Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok,pszihàterek,...

A pszichológusok,pszihàterek, gyógypedagógusok,neurológusok ès autista fejlesztők között lehet autista? Akár úgy,hogy tudja magáról vagy ő maga se tudja?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 20:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ès diagnosztizàlhatnak ès fejleszthetnek?
2023. okt. 28. 20:27
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Én tanár vagyok, és szinte biztos,hogy magasan funkcionáló autista.

Klinikai szakpszichológus ismerősöm diszlexiás. Ő maga mondta.

2023. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag Albert Einstein és Andy Warhol is autisztikus volt.

Mivel ez egy széles spektrum, hát az adott egyén sérültségi szintjétől függ.

Ha enyhébb és magas IQ-val rendelkezik, akkor igen, ha nincs olyan viselkedés zavara, amely gátolná a munkát ezeken a területeken.

2023. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, mivel az autizmus nem egy konkrét állapotot jelent, mint mondjuk sok betegség. Nagyon széles skálája van az autista embereknek.
2023. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tony Atwood, aki elismert szaktekintély autizmus témában mondta egy interjúban,hogy ha neki pszichológusra lenne egyszer szüksége, örülne, ha magasan funkcionáló autista szakemberhez kerülne. Az autistáknak gyakran van speciális érdeklődési területük,amibe annyira beleássák magukat,hogy nagyon átfogó,alapos tudásra tesznek szert. Ha egy pszichológusként dolgozó autistának a pszichológia ez a terület, sanszos,hogy állandóan ezzel foglalkozik,elolvas minden új tanulmányt, szabad idejében is a munkájának él,mert az a hobbija is egyben. Családomban van pszichológusként dolgozó autista, ezért érdekel engem is a téma.
2023. okt. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetnek. Diagnosztizálhatnak, fejleszthetnek, meg minden.
2023. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem mert èn is így tippelem 6os ,de te honnan tudod?
2023. okt. 29. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én autista vagyok. Habár nem vagyok benne ezekben a szakmákban, tudom, hogy nem szűrik ki közülük az autistákat.

Lizanka gyógypedagógusként (autista szakon) végzett, nem mondta senki, hogy mivel autista vagy, azért nem lehetsz gyógypedagógus.

2023. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nincs tervbe, hogy erre indulok el csak èrdekelt a kérdés
2023. okt. 29. 16:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok végezni gyógypedagógusként autizmussal( menet közben derült ki nálam...)
2023. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!