Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos öngyilkos gondolata...

Folyamatos öngyilkos gondolataimmal mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Keress fel egy szakembert!
2023. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
A folyamatos (tehát nem befejezett) öngyilkossági szándéknak csupán figyelemfelhívó szerepe van. Valamiért úgy érzed, hogy nem foglalkoznak veled eleget, ezért tennéd meg. Próbáld megérteni, hogy mindenkinek megvan a saját életre, aggódnivalója, senki nem fog rajtad agyalni. Önálló személyiség vagy, önálló döntéssel, életvezetéssel, ne várd el másoktól, hogy energiát, figyelmet pazaroljanak rád, mert CSAK.
2023. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

kedves 2. te szimplán hülye vagy.

Alapból teljesen értelmetlen amit leírtál. az öngyilkossági kisérleteknél ha sikerül ha nem, egy borzalmasan beszükült állapot eredménye. Ha valaki mondjuk megosztja mással hogy öngyilkos akar lenni, akkor azért teszi hogy könnyitsen a terhén. Mint amikor elmondom azt egy barátomnak hogy milyen rossz napom volt.


Öngyilkossági gondolatokkal be kell fáradni pszichiátriára vagy bármilyen egyéb segitséget kérni. ez egyén specifikus.

2023. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szakembert ajánlok mielőbb, akár tb alapon. (Zárójelben, ha nincs kivel beszélned civilben, ha gondolod, írj)
2023. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Én is így vagyok. 1 éve...


Ellátás: havonta 40 perc a pszichológussal a kórházban...


Mostanában nagyon rosszul vagyok. Tegnap nem voltam önmagam kb. Kértem időpontot. December 8ra kaptam!..

Addig kinyírom magam 6x.


Ennyit a szakemberekről.


Magánpszichológus is van,néha elmegyek hozzá, ha már nem bírok magammal. Ő december 4 előtt nem tud fogadni.


Pedig tudják, hogy öngyilkossági késztetésem van.


Nálam otthon NEM TUDJA SENKI.


Igen,1 éve nem tudja senki.

2023. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

5ös vagyok.


Tanács a kérdezőnek:


Írd le a bajaid. Nekem segít. Ha nagyon rossz,csinálj valami fizikai munkát. Én addig csinálom,hogy elvegye az életerőmet is. Hogy eszembe se jusson oda elmenni,ahol meg fogom tenni. Mert fáradt vagyok, és macera lenne. Ez is egy megoldás.


Mire végzek a munkával,általában kicsit meg is nyugszok. Szóval így is segít. Meg munka közben lehet kicsit csapkodni,levezetni a feszültséget. Jót tesz.


Ez hirtelen segít. Ha más nincs.


Amúgy meg rólad tudják? Mondogatod?

Rólam nem tudja senki itthon. Tehát nem is fenyegetőzöm ilyesmivel. Nem zsarolok senkit. Csak halogatom és kínlódok.


Beszéln valakivel,ha van olyan ember a környezetedben,akinek elmondhatod. Nekem senki ilyen nincs sajnos.....Csak magamban szenvedek 1 éve már. Piszok nehéz élet ez így. De a naplóírás segít. Minden nap leírom a bajaimat.


Pszichiáternél voltál? Én államiban voltam. A diagnózisom súlyos depresszió . De szinte csak a kezembe nyomta a gyógyszereket.

Én nem szedek semmit. Minek? Ha döntök,azt tiszta fejjel akarom megtenni.

2023. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 Be kell fáradni a pszichiátriára, ahol telenyomják gyógyszerekkel és nyugtatókkal. Amik az ég világon semmit nem oldanak meg. De a magyar egészségügy ennél többet nem tesz. És még szerencséje van, ha idénre kap időpontot.
nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!