Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mièrt vakarja le a sebeit az...

Mièrt vakarja le a sebeit az idősebb korosztály jelentős rèsze?

Figyelt kérdés

Basalioma bőrbetegsège volt a papának, sok sok èven keresztül nem tudtuk rávenni, hogy kezeltesse. Èvekig azzal szórakozott, hogy lekaparta a testèn lèvő sebek var-ját, majd a gyógyuló sebet folyamatosan piszkálta.

A nyugdíjas klubban akinek hasonló problèmája volt az mind ugyan ezt csinálta. Èrthetetlen az effajta hozzáállás, mellesleg gusztustalan. Olyannyira nagy lett az èvek múlásával az egyik-másik sebe, hogy elkerülhetetlen lett az orvosi beavatkozás. Sajnos hosszú èveken keresztül kellett vele napi szinten viaskodni, mert a frissen le ès szètkapart sebei olyannyira a megbotránkoztatták a környezetèben èlő embereket, hogy több alkalommal mèg a mentőt is kihívták rá, mert úgy nèzett ki mint aki elesett vagy verekedett.

Van ennek valami biológiai háttere, vagy jó dolgukban nem tudják feltalálni magukat ès inkább gusztustalankodnak?

Egy 78 èves mama orrán óriási ez a seb, ès minden hèten hètfőn ez neki a dèlelötti programja, hogy lekaparja.

Van pikkelysömörös is, aki nègyzetcentimèteres leszáradt bőrdarabokat vakarászik egèsz nap magáról, pedig lenne rá kèszítmèny ami kezelnè a problèmát.


2023. nov. 5. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Viszket lehet.
2023. nov. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, miért az idősebb korosztályról írod ezt?


Azért mert nincs gyereked! :-))))


Minden kisgyerek ugyanígy elvakarja a sebeit, sokszor összevérezi a ruháit is. Én is ilyen voltam kisgyerek koromban. Amikor a seb beszárad, húzza a bőrt, az kellemetlen érzés, ezért akarja az ember ezt levakarni. A felnőttnek általában van önuralma, de a kisgyereknek és az idős embernek kevésbé. Ezért ők le is vakarják.

2023. nov. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2-es hozzászólónak


Teljesen igazad van. Csak azt nem èrtem, hogy ha valaki bőrrákos, ès van Vele erről beszèlve milliószor (megjegyzem teljesen beszámítható) akkor mièrt nem kezeltetik magukat? Ha csak a saját èletèt nehezíti meg, az az ő dolga (tiszteletben tartom!). Viszont mint írtam is tátongó sebek, èveken keresztül, ami olyannyira durva, hogy megbotránkoznak az emberek akikkel bárminemű kapcsolata van. Ès nem csak a papa, hanem szinte kivètel nèlkül. Rettenetesen gusztustalan.

2023. nov. 5. 01:20
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Szoktak mondani, hogy az idoskor a masodik gyerekkor. :)

Sok boomer szociopata narcisztikus modon probalja megfelemliteni a fiatalabbakat, de attol meg nyugodtan tekintsd oket gyerekekeknek...

2023. nov. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek igaza van. Sőt, néha én is lekaparom (bár az arcom igyekszem épen hagyni 🙂). Az oka: itthon vagyok a babával és ráérek vakarózni. Míg dolgoztam, fizikailag és agyilag is lefáradtam, sokszor észre sem vettem, ha lett egy kis sebem. A kisfiam most kezdett el járni, tartok tőle, hogy pár hónap múlva megint nem sok időm lesz a sebekre 😀
2023. nov. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a seb ahogy húzódik viszket. Ezen segít a folyamatos hidratálás, hámosító krémekkel, nem mulasztja el 100%-ban, mert az is enyhe bizsergő/viszkető érzéssel jár, ahogy épülnek ki az új érpályák stb.

DE: egy idős ember bőre alapból vízhiányos, a kollagén termelés lelassult, a sebgyógyulás sokkal lassabb. Ami neked 2-3napig viszket picit, az nekik 5-6 és nagyon. Nem idős emberek is, ha nem figyelnek oda akkor elkezdhetik piszkálni a sebet. Ez egy reflex, viszket, megvakarom. Ha elkezd levállni a varr, pláne ha nincs hidratálva akad bele mindenbe, sokan olyankor "lecsipegetik", ami miatt lassan gyógyul plusz újra meg újra felszakad.

2023. nov. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Gusztustalan es undorító es nem higiénikus. Vagyis nalam kaparná vérzésig a sebeit, szétdobigálná a bőröket a padlón, majd koszos kézzel kezdené nyitogatni a hűtőt.

Hanyinger ! Agyament ha nem fogja fel hogy minek teszi ki a családját

2023. nov. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de ilyenkor jó ötlet nagyon rövidre levágni a körmöket, és valamivel elterelni a figyelmet. Nem tudom, van-e olyan kenőcs, ami enyhíti a viszketést, de ha van, akkor használjatok olyat.
2023. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!