Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden héten párszor vagyis...

Minden héten párszor vagyis sokszor görcsöl a hasam az iskolában a székletem se normális és egész nap ez van ahogy kijövök a suliból pár perc és elmúlik. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Biztos nem attól hogy valami oylat eszek mert nem szoktam nagyon enni olyan dolgokat meg iskola előtt nem is eszek sose csak amikor beérek 8kor. Ezt hogyan tudnám enyhíteni vagy végleg megszűntetni ezeket a görcsöléseket. Például ma tesin elmúlt de megint aztán visszajött. Ez gondolom a stressz miatt van meg a megfelelési kényszer. Valaki valami tipp?

2023. nov. 7. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Stressztől is lehet .
2023. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szorongástól
2023. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bugyuta válasz, de próbáld meg kezelni. Fejben. Találd meg, hogy mi miatt stresszelsz. Dogák miatt? Próbálj meg rendesen felkészülni. Közösség? Esetleg válts iskolát. Először is beszélj a szüleiddel, és szerintem az iskolapszichológushoz is bátran fordulhatsz.
nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hehe, “szép időszak”.

Ugyanez volt velem is.


Sajnos később rájöttem, hogy a szorongás miatt volt.


Nekem az segített, hogy ritmusra ráztam a lábam, kezem és az valamennyire elterelte a gondolatom.


Nekem ahogy jött a covid és a lezárások, úgy el is múlt. Szóval nálam egyértelműen a suli okozta. Itthon full jól elvoltam mindenféle ilyen dolog nélkül.


De mindenképp beszélj valami szakemberrel erről ha tudsz, ő tud tippeket adni, hogy hogyan győzd le a szorongást.

De addig is próbáld ki azt amit fent írtam.

Pl. 2*a jobb lábad, 2*a bal lábad, 3* a jobb kezed 3* a bal kezed rázod.

Vagy próbáld gyorsan felváltva rázni a lábad.

Ja és közben figyelj arra is, hogy ne zavard a padtársad. Nekem ezeknek a komboja segített.


Kitartást!!

nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Akkor másnak is van ilyen baja. :(
nov. 20. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!