Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leszek valaha boldog? Mi...

Leszek valaha boldog? Mi lenne a helyes módja, hogy ezt kezeljem?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok


Egyetemre járok, dolgozom a szakmámban mellette, igyekszem sportolni, lassan de haladok.

Szuperül hangzik, az is, de ember vagyok sajnos.


Egyszerűen nem látom, hogy jobb lenne. Legalábbis egyelőre egyáltalán nem az, már 3 éve egy szenvedés az életem, magányos és elégedetlen vagyok. Esténként amikor a gondolataimmal vagyok, mindig a depresszió és az öngyilkos gondolatok felé lyukadok ki.


Sajnos a nagy családom szétesett, csak a közvetlen maradt. Ellenben Édesanyámban én tartom a lelket, Apukámon is látom, hogy mélyen van, így egyikőjüknek sem mondom el a problémáimat. Igazából szeretném őket boldognak látni… Egy testvérem van, de félek, hogy az ő tiszteletét is elveszteném ha elmondanám neki ezeket. A barátaimmal ugyanezt érzem.


Egyszerűen teljesen mélyponton vagyok, az egyetemet egyenesen utálom, szenvedek vele, de már muszáj végigcsinálom, az a racionális, egy évet(legalábbis remélem, hogy annyi..:D) kell túlélnem. Legalább a társaság jó, de ahhoz meg nem kellene ez a sok felesleges zh…


A munkám talán a legjobb minden közül, ott mintha picit feltöltődnék, egy jó környezetben vagyok, bár a gazdasági helyzet miatt aggódom, hogy mikor teszik ki a gyakornokot a csapatból spórolás címén. Remélem nem történik meg, hallottam most erre több példát.


De egyszerűen elveszve érzem magam. Magányos vagyok, vágyom egy párra, de belefáradtam, aktívan keresem, de mindig csalódom.

Nagyra vágyó vagyok, de hiába lehet egy jó karrierem amin dolgozom, abból annyi pénzem sosem lesz, szeretnék egy szép autót, de amíg nincs saját házam, megtakarításom addig csak hátráltatna. Nagyon. Így nem fogom megengedni magamnak. (Egyébként más fiatal aki nem örökölt hogy a szarba jut ma ingatlanhoz? Legfőképp sehogy? :D)

Egyébként sem túl jók a kilátások, szinte mióta valóban “képben” vagyok azt halljuk és érzékeljük, hogy egyre rosszabbá válik a világunk.


A mindennapjaimban nem látok örömöt igazán, nem várok szinte semmit. A barátaimmal való találkozásokat sem élvezem úgy mint régen, igazából nem szeretném velük megszakítani a kapcsolatot, szeretem őket, de egyszerűen egy-egy sörözéskor is csak az megy a fejemben, hogy ezzel is hátráltatom magam, pénzt dobok ki méregre, a pénzgyűjtést és a sportot is hatráltatja. Csak azért megyek, hogy a kapcsolatot ápoljam. Pedig egyébként egy nagyon extrovertált személyiség vagyok.


Aki járt mát hasonló cipőben esetleg elmondaná, hogyan alakult? Esetleg valami tipp, mit kellene csinálnom máshogy?


Most jól esett ezt kiírni, ez is valami.



nov. 8. 00:36
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Én is így voltam 21 évesen, és szinte mindenki így van ezzel. Mindenkinek az élete pénz és pár nélkül kezdődik, ezt el kell fogadni, mert ha nem teszed, akkor beleesel ebbe a negatív gondolkodásba, és elsüllyedsz benne. Én úgy éreztem magam, hogy ha nem érem el a célom, és nem a célok elérésére szentelem az életem, akkor mindig a kapcsolatokon gondolkodtam, vagy a sörözgetésen, és egyből észrevettem, hogy ez egy negatív világba tart, ahol nem jöhet össze semmi. Most 27 évesen szikla szilárdan tudom, hogy ha egy pozitív és optimista ember akarsz lenni, akkor érdemes a kielégülést félretenni, ammi a jelenbe tart, és csak a célnak szentelni magad, ami pedig csak a jövőről szól. Rengeteget néztem Brian Tracy vidókat, és többször is láttam őket. Számomra jó volt hallgatni, hogy mások mit fedeztek fel az életben 40év kutatás alatt. Számomra voltak a videóiban rengeteg olyan tudás és tapasztalat, amit én nem tudtam volna megszerezni, és nem tudtam volna, hogy létezik-e egyáltalán ilyen dolog. Én nagyon ajánlom az összes végignézését, hátha segít neked is. Nekem annyival jobb, hogy én rendszeresen edzek, ami engem nagyon pozitív érzéssel és gondolatokkal tölt fel. Ezt is ajánlom! Sok szerencsét!

https://www.youtube.com/playlist?list=PLp1hpnPpJnNpbfR1EhJOi..

nov. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Hát amúgy szerintem nem kellene ennyire anyagiasan nézned, ha boldog akarsz lenni, persze kit mi tesz boldoggá. Saját ingatlanod.. hm. Jól keresel, és akkor lakáshitellel, önerőt meg személyikölcsönből, ha meg lesz egy párod, közös házként kicsit könnyebb, meg egyéb támogatások. És akkor lehet. Szép autót relatív olcsón lehet venni, ha amúgy van egy jól fizető állásod, de szintén kinek mit jelent a szép. Szerintem ha görcsösen ezt nézed, nem lesz jó. Az előttem szólónak is igaza van, csak kit mi tesz boldoggá, és mellé, az sem mindenkinek sikerül. Azt gondolom esetedben az egyensúly (valójában úgy gondolom hogy mindenki esetében az egyensúly) ami igazán jó, neked megy is, csak akkor talán azt találd meg, hogy amikor a kikapcsolódás része van, hogyan ne görcsölj. Én éltem már meg nagy magaslatokat anyagi szempontból (kinek mi a sok), de rájöttem azóta, hogy a pénzt is főleg azért hajkurászom, hogy impulzusokat és kapcsolatokat ,,vegyek". Szép autóval imponáljak, a saját háznak örülnék, de ha én nem szórom el ezt a ,,kevés pénzt" amit teszek, még mindig nagyon soká lesz, ha lesz. Szinte öreg leszek, élmények és kapcsolatok nélkül. Én most azt mondom, van annyi amennyi kell, amikor amire szeretném van, ha elszáll velem a ló, akkor nincs, és ha belegondolok, hogy mennyi pénzt szórtam el régebben (az egyensúly ugyebár kellett volna) impulzusokra, akkor sírhatnék is. Hogy mennyivel előrébb lehetnék most. De nem bántam meg. Lehetne szép autóm. Imponálhatnék, szerezhetnék most impulzusokat. De nem kell, mert boldog vagyok.
nov. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!