Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki felismeri a fontosságát,...

Sa Dale Cooper kérdése:

Aki felismeri a fontosságát, hogy talál egyensúlyt az érzelmek megélése és az érzelmi függetlenítés között?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy alázattal és hálával tudjunk örülni a legapróbb, leg hétköznapibb történéseknek is, egy szép növénynek, egy napfelkeltének, jó levegőn való mély légzésnek. Teret engedjünk az érzelmek felszínre kerülésének, hogy ne fojtsuk el állandóan a kitörni valót.

Ellenben nagyon fontos, hogy legyünk tudatában az érzelmeink megcsaló voltának, mert mi is, az agyunk is ösztönállat elég nagy mértékben. Amikor befolyásolni, manipulálni akarnak bennünket, ezt csúnyán ki tudják és ki is használják. Az érzelmi alapú megindulás rendesen félre tud vinni bennünket egy alternatív valóságba.



#belső béke #megélés #érzelmi intelligencia #érzelmi függetlenítés #egészséges lélek #ép személyiség
nov. 8. 10:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az érzelmek sosem csalnak.


Ellenben valamikor szükséges, hogy ne befolyásoljanak.

nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az érzelmek mindig csalnak. Szükségesek a működésünkhöz, nagyszerű, hogy vannak, ettől is vagyunk mi emberek emberek.

De csak leképezései a való világnak, segítenek bennünket a mindennapi működésben, muníciót, erőt adnak a haladáshoz. A tudatosság teljes hiánya rendkívül könnyen szörnyű tévútra vihet.

Emlékeim szerint a 2000-es évek elején még közgazdasági Nobel-díjat is adtak ezen összefüggések pénzügyi értelmezéséért és alkalmazásáért.

nov. 8. 10:49
 3/23 anonim ***** válasza:

"De csak leképezései a való világnak"

. Tehát abból indulsz ki, hogy van egy objektív világ, ahol nincsen szeretet, nincs szépség, nincs undor stb.? Ha ezt tovább visszük, akkor igazából nincsenek se színek, se szagok, hideg vagy meleg, mert ezek is csak leképzések.


A másik megközelítés az lehetne, hogy az is a világ, amikor pl. a szépséget meglátom. Ez nem az az aspektus, amely segít megérteni a világ fizikai törvényeit, de ha pusztán a fizikai törvényekre koncentrálok, akkor meg nem látom meg a szépséget.


Úgy látom, hogy Te az érzelmeket úgy értelmezed, mint amik a tudatossággal szemben állnak, a kettő ellentétet képez.

nov. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Phoney ***** válasza:

Az érzelmektől való "függetlenedés" az az érzelmektől való elszakadás, egy meghasonlott állapot, ami szorongást okoz.


Nem az érzelmek csalnak, hanem mi értelmezzük őket rosszul, és ez az, amit ki lehet használni. Valahogyan, valamire mindig érvényesek és igazak. A pszichológiai műveltség segít abban, hogy helyesen értelmezd őket. (Pl. hogy ne keverd össze a saját lelkivilágod elemeit a külvilág elemeivel, mert az emberi pszichének eredendően nincs képessége a kettőt elválasztani.) Ez az "ösztönállat"-elképzelés a 19. század pszichológiai tudatlanságát tükrözi, ami az emberi természetet csak valami elmaradott, állatvilágból fennmaradt, diszfunkcionális csökevényként tudta értelmezni. Valójában a nyugati kultúra volt az, ami egyre rosszabbul funkcionált az emberi dolgok terén, és egyre nagyobb szakadékot teremtett a tudatosság és az érzelmek között.

nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Mondom a kulcsot: bevonódás nélkül megélni az érzelmeket. Ha igényed mutatkozik mélyebben átélni őket, halaszthatod meditációra, belül te vagy a főnök. Így szerintem elfogadhatóan kevés feszkót fogsz őrizni belül.

Van rövidebb út is, csak igényel némi gyakorlatot. Amikor nem a tested vagy, amikor minden földi valód mögött figyelsz mint kiterjedés nélküli tudat, elengedetten, ahogy egy jót játszó gyermek, akkor magától értetődő, hogy nem vonódsz be, mégis a leghétköznapibban átéled a tested átélhető dolgait, köztük az érzelmeket is. Így szabad maradsz önmagadban, miközben nagyobb egységben nem is lehetnél magaddal és a nagy egésszel.

nov. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
#5 Sokat segítettél neki! :)))
nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#5 Miért feltételezed, hogy nem? Feltételezem, hogy ezt értetted a mosolygós (itt inkább kinevetős) Bemondásoddal. :-)
nov. 8. 14:20
 8/23 A kérdező kommentje:

#3 Félreértesz!

Nem az érzelem maga a nem valóságos, a tévútra vivő, hanem az ember, akin elhatalmasodnak a saját érzelmi reakciói, már kisebb valószínűséggel követi a józan ész, a logika útját, a szillogizmus szabályait. Nem az érzelem a rossz, a fals, hanem az általa kibukó reakció lesz (sokkal nagyobb valószínűséggel) a helytelen.

Nem szemben állnak egymással, hiszen együtt léteznek, csak ha az eseményekre adott reakcióinkat az érzelmeink befolyásolják kizárólag, vagy elsősorban, könnyen tévútra jutunk.

És ez nem csak a marketing- és reklámpszichológiai témákban van így, hanem az élet szinte minden területén, főleg, ha különösen érintettek vagyunk érzelmileg egy adott eseménysorban. Konfliktusok közeli hozzátartozókkal, de akár egy munkahelyen, ahol fontos nekünk az adott állás valamiért.

Amikor egy kívülálló nem érti, hogy mi a búbánatért tette az ismerőse ezt, vagy azt, hiszen nyilvánvaló, teljesen logikus, mi lett volna, és most mi lenne a következő lépés, de a megfigyelt totál mást, látszólag marhaságot tesz.

Persze az ismerőseink adott esetben ugyanezt gondolják rólunk.


És itt lenne a kutya elhantolva, hogy amíg az érintett érzelmileg befolyásolódik az adott reakcióiban, egy kívülállóra ez nem igaz (őrá a saját szemüvege, a saját érzelmei hatnak, de nem az esetet érintően).

nov. 8. 14:35
 9/23 A kérdező kommentje:

#4 Nem a teljes elszakadásról van szó, ami elfojtást, szorongást hoz magával automatikusan, hanem annak a felismerését, hogy most befolyásolt állapotban vagyunk, és ez ne hatalmasodjon el, ne pusztán zsigerből döntsünk, hanem megmaradjon valamelyest a racionalitás, a logika, a megszaladás mentesség.



Nem értelmezésbeli a kérdésem, bár ez már közelebb van valamelyest hozzá, hanem a reakcióinkra, döntéseinkre való ráhatása a kérdésem lényege. Amikor ne pusztán azért vegyek meg egy mosóport, mert az anyám, a feleségem, vagy a gyermekeimhez való kötődésre mér a reklám egy korbácsütést. Vagy az átlagember szexuális energiái csatornázatlanok alapon, a szexuális vágyra mért ostorcsapással bármire rávehető a delikvens és persze baj ezzel csak akkor van igazán, ha a delikvens ennek egyáltalán nincs tudatában. Vagy amikor a főnököd azzal manipulál ráveendő egy számodra egyébként nem kívánatos feladatra, hogy kétségbe vonja a képességeidet, degradálóan szól rólad, kellemetlen állapotba nyom le azért, hogy már bármibe belemenj csak szabadulhass a kínos, megalázó szituációból (amolyan energiavámpírkodó módon). Vagy amikor azért vásárolsz meg egy nagyértékű fogyasztási cikket, mert megteheted, ez neked jár, közben meg gazdaságmatematikailag egyáltalán nem engedhetnéd meg magadnak.


Aki egyáltalán nem ismeri fel a befolyásoltságát, nagyon sok hibás döntést tud hozni a legkisebbektől kezdve a nagyon-nagy következményekkel járókig.

nov. 8. 14:55
 10/23 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod. Az érzelmekre szükség van, azokat meg kell élni, attól vagyunk emberek.
nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!