Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összetett vizsgálatokat...

Összetett vizsgálatokat (ADHD, figyelemzavar, dizlexia, szövegértés, autizmus) végeznek valahol egyben?

Figyelt kérdés
Budapesten, felnőtteknek. Ilyenek, illetve hasonló zavarokat
nov. 10. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Legyen forditva a sorrend: autizmus, szovegertes, dislexia, ADHD.


Az első 3-mat egy pszichiáter megállapítja. Ezt hívják komorbiditásnak. Egy "fo" betegseg okozza a tobbit. ADHD nem okoz autizmust peldaul. De autzimusnak lehet tunete az ADHD. Ezert irtam ezt a sorrendet. Kérdezz rá, hogy ezek okozhatják-e az ADHD-t és kell-e elmenni kivizsgálásra (amire a semmelweisen kb. 2 év a várakozási idő ha nem 1, magánban talán közel 500 000 környékén receptek meg mindennel).


Szóval részben igen, az első hármat végzik egy helyben, az ADHD-t már nem biztos. De mondom, fordított sorrendű kivizsgálás eredményesebb. Ahogy írtam autizmus okozhat ADHD jellegű tüneteket komorbitiás miatt, ha az autizmust kezeled, megszűnhet az ADHD jellegű gond, meg az egyéb jellegű gondod.

nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maganban vegeztettuk a diagnozist gyerekekre fejenkent kb 200e-t. Neztek autizmust es adhd-t is.

Vizsgalta oket gyogyped, pszichologus es pszichiater is. Kb 3-4 honap alatt megvoltunk.


Persze ez gyerekekre. Felnottre nm tudom hol van most jo lehetoseg.

nov. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Autizmussal van egyedül tapasztalatom. Egyedül az Autizmus alapítvány ad rendes papiros diagnózist felnőtteknek, de ők jelenleg nem fogadnak új jelentkezőket vizsgálatra.

Mindent egyben biztosan nem tudsz kivizsgáltatni. Kezdetnek látogass el egy pszichiáterhez, ő el tud igazítani, merre keresgélj, illetve lehet párat ki is zár.

A szövegértést nem teljesen értem, mi lenne, de a diszlexia tudtommal nem számít mentális problémának és egy gyógypedagógus szakember meg tud vizsgálni.

dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!