Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológus letegez,...

Ha a pszichológus letegez, akkor tegezzem?

Figyelt kérdés
nov. 11. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom gyerek vagy és azért tegez.

Vagy ha felnőtt vagy, akkor azért, mert könnyebb tegeződve beszélgetni, megnyílni neki.

Én első körben biztos nem tehetném vissza.

nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*tegezném
nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 14 lennék, nem tegezném vissza, de így 28 évesen simán. Bár, engem ritkán tegeznek.
nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszcihológussal pont ilyen dolgokat is meg lehet beszélni, hogy ilyenkor mi a szokás, vagy hogy őnála ez hogyan van. Ez segíthet a beilleszkedéssel kapcsolatos problémák kezelésében is.
nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

23 voltam, letegezett, de egyből mondta, hogy én is őt.

Bő 50es lehetett.

nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én pszichológusom a legelején, talán a 2. alkalommal letegezett, de én továbbra is magáztam, így ő is azonnal visszaváltott. Ha tegező viszonyban lennénk, akkor nálam elkezdene kialakulni egy olyan kötődés, ami sztem nem segítené a javulásomat. A pszichológusommal nem barátkozni akarok, hanem segítséget remélek a foglalkozásoktól.

Persze van csomó ember, akinek kell a tegeződés, h megnyíljanak, ezt sztem mindenkinek saját magának kell eldöntenie.

Amúgy alapjáraton utálok magázódni, nagyjából 4-5 olyan ismerősöm van, akikkel állandó kapcsolatban vagyok és magázom őket. Pl a cégünk tulajdonosa, az orvosom, ilyesmi.

nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Korfüggő. Ha a páciens nagykorú, akkor elvileg bárkit visszategezhet, aki letegezi.

De persze a jólneveltség azt mondatja, hogy nagyon nagy korkülönbség esetén el lehet fogadni nagykorúként is azt, ha egy jóval idősebb ember egyoldalúan tegez. Ha olyan a nexus.

Pl én (51) a haverom anyukájának (78-80) mondtam, hogy tegezzen. És azóta úgy beszélgetünk, hogy ő keresztnéven szólít és tegez, én kezétcsokolommal köszönök és magázom. És ez olyan jó mindegyikünknek. Hiába vaygok egy 50es muki, az idős hölgytől jól esik, hogy tegez.

nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem udvarias dolog letegezni valakit ismeretlenül. Szerintem keress egy normális pszichológust, aki kellően emberszámba is vesz.
nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pszichológusom 18 év alattiakkal tegeződik, én bőven a huszas éveim végén járok, de fiatalnak tűnök. Első alkalommal nagyon agyalt, hogy tegeződjünk - e, én rábíztam. Kipróbáltuk a magázódást, és 10p után megkért, hogy ha nem gond, tegeződjünk. Sokkal közvetlenebb így a kapcsolat, de szerintem sokat nem változtat a helyzeten. Én nem szeretek magázódni, de ebben a helyzetben azt is elfogadtam volna.
nov. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!