Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyi idő után is...

Tényleg ennyi idő után is ilyen hatása van a Rivotrilnek?

Figyelt kérdés

Édesapám kb 15 éve szedi a 2mg-osat. Negyedelni szokta, alkalom szerűen veszi be. Azt mondja, őt egy negyed darab is sokszor teljesen kiüti, jól tud tőle aludni, lenyugszik teljesen. Nehezen hiszem el ,mert én kb 6 év után a 0.5mg-osbol is vagy 3-at be kell ,hogy vegyek,hogy hasson.

Kamuzik, vagy tényleg ennyi év után is hat neki(alkalom szerűen nála annyit tesz, hogy heti 3-4 alkalommal vesz be)?


nov. 13. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem kamuzik. Idovel a maj enzimek megvaltoznak, nem tudjak rendesen metabolizalni a gyogyszereket, ezert kevesebb kell nekik. Pl. 0.5 mg xanax nekik olyan mint neked 1mg - 1.5mg kb. Nem hiaba kerdezik mutetnel is hogy hany eves valaki es hogy az altatas mar nem ajanlott peldaul, mert ott is gyogyszert adnak, raadasul intravenasan, szoval elegge "kiut" szinte azonnal, 10 mp ig is alig szamolsz el (A legtobb ember. Csak ne jojjenek most a kommentek, hogy ok 60 percig tudtak szamolni).
nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hát ezt nem hittem volna.
nov. 13. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ennel sokkal melyebb egyebkent a dolog. A felszivodas is lassabb naluk, az exkretio is (kiurules), disztribucio is. Minel lassabbak (metabolizmus pl) vagy tovabb tartanak ezek a folyamatok vagy mas minoseguek (felszivodas vagy metabolizmus) | farmakokinetika | -> annal erosebb a szervezetre gyakorolt hatas = farmakodinamika.


Ezert nehez a pl. 70 - 90 eveseknek beallitani pl. verhigitot, atrial fibrillaciora meg egyebekre szednek 2 - 3 fele gyogyszert, es mar egy kis stressz is ezt megvaltoztatja, akkor legyen egy kis xanax is, de 0.25mg mert nekik az ahogy irtam olyan 0.6mg koruli lehet. Nem ritka, hogy egy idos, minimum, 5 - 10 fele gyogyszert szed, es gyakran kell valtoztatni, mert idosodik es a szervezete mar nem dinamikus a valtozasokra, ezert kell minel tobb kontroll nekik, mert mar idos korban instabil majdnem minden ezeken a teruleteken legalabbis.

nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az édesapám 60 éves amúgy.
nov. 13. 09:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak nèha veszi be akkor nem alakul ki tolerancia.
nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam, heti 3-4 alkalommal.
nov. 13. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam volt olyan,hogy rosszabb időszakomban 10 napon keresztül szedtem a rivotrilt.Első 2-3 napban elég volt 2 darab 0,5mg az utolsó napokban volt,hogy beszedtem 11darab 0,5mg-ot és úgy éreztem magam tőle mint az első nap a 3 darabtól.Elképesztő milyen hamar kitud alakulni a tolerancia
nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jaj, na ilyenek ne privátozzanak!


"A Biblia azt a jó hírt is közli, hogy a jövőben senki sem fogja azt mondani, hogy „Beteg vagyok” (Ézsaiás 33:24). Isten végérvényesen megszünteti a mentális és fizikai betegséget, és azok kiváltó okait is. Ezt ígéri Isten:  „Helyreállítom az egészségedet." „Én vagyok Jehova*, aki meggyógyítalak.” (Jeremiás 30:17; 2Mózes 15:26). *Isten neve Jehova =>Zsoltárok 83:18.


Sőt! Jehova hamarosan elpusztítja a gonoszokat (Armageddon), és csak azokat hagyja életben, akik ismerik őt (János 17:3). Ha szeretnél többet megtudni, hogyan részesülhetsz Isten ígéreteiben, olvasd el, töltsd le itt a "Boldogan élhetsz örökké" című 16 oldalas füzetet.

Web: [link]


A füzet egy kis csemege a Boldogan élhetsz örökké! – Bibliatanfolyam című könyvből, mely jobbá teheti a te és a szeretteid életét. A könyv ingyenes és ezen a linken igényelhető:

Web: [link]

nov. 28. 17:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!