Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális betegségek miért...

A mentális betegségek miért nem gyógyíthatóak? Miért csak gyógyszeres kezelés van jellemzően a magyar mentális egészségügyi ellátásban, amivel csak "kezelni" tudják a betegeket, de tartós javulás nem várható!

Figyelt kérdés
Jelenleg vannak/elérhetőek Mo-on olyan nem gyógyszeres kezelések/beavatkozások, amikkel tartós/jelentős javulás érhető el?

nov. 14. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért nincs ilyen(nem csak magyarban), mert az ilyen pszichés problémás emberek agyi működése, felépítése, barázdáltsága, a kapcsolatok az agyukban eltérnek a normálistól.


Nem lehet őket “gyógyítani”, ahogy pl deformáltan született kezet is csak műteni tudnak. Egyébként a gyógyszertől pont azonnal javulnak a tünetek, főleg adhdnál, mintha csodát láttam volna(nem szedál!).


Azt hiszed máshol jobb?


Az agyról tök keveset tudnak a világon, ezért “nem műtik”. Plusz túl jelentős hibát lehetne okozni túl kevés sikerért.

nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ECT vagy TMS? Itt is túl nagy a hibalehetőség? Mondjuk az még tovább bonyolítja a dolgokat, hogyha valaki többféle betegséggel van diagnosztizálva. Ezesetben a jó gyógyszer kombót beállítani is szinte lehetetlen. (saját tapasztalat)
nov. 14. 08:28
 3/15 Grimfox ***** válasza:
63%
A pszichológia egy viszonylag fiatal tudomány, és nagyon nehéz kutatni a psziché nehezen megfogható volta miatt. A gyógyszeres kezelés segít abban, hogy a hormonális egyensúly nagyjából visszaálljon, és ezáltal a tünetek csökkenjenek/megszűnjenek, de az alap gond nem szervi eredetű. Hiába piszkálnánk az agyat, ha nem az agy a gond, hanem az, amit az ember megtanult, megtapasztalt. A kognitív viselkedésterápia célja pont az, hogy az ilyen rossz berögződéseket változtassa meg, a problémát próbálja kezelni, miközben a gyógyszeres kezelés lehetővé teszi, hogy a terápia alatt a beteg ne szenvedjen annyira a tünetektől.
nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

A mentális betegségeknek nagyon széles a spektruma. Ha nagyon korai szakaszban sérült az ember, nagyon mélyek a traumák, akkor gyógyszer+terápia javíthat a helyzeten. De a terápia idő, pénz, energia, amire nem szánnak az emberek.

Vannak olyan mentális problémák, amikre elég pár év terápia. Mondjuk kognitív viselkedésterápia, amik a rossz mintákat, gondolati beidegződéseket írják felül. Ide nem kell gyóhyszer.

De a legnagyobb probléma, hogy általában a beteg nem lát rá önmagára, hogy magától segítséget kérjen, "vinni kell", és a leggyorsabb mindig a gyógyszer. Mert ugye a terápia, ahogy írtam idő, pénz, energia.

Gyógyítható a legtöbb. Csak nem akar bele senki munkát fektetni. Azt hiszik, hogy a lelki sebek is meggyógyulnak pár levél gyógyszerrel, vagy helyi kenőccsel.

nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor ba***anak szét elketrosokkal, major depressziónál állítólag elég hatásos beavatkozás. Én a lehetséges kockázatokat is vállalnám de ez az állapot ami most van elviselhetetlen.
nov. 14. 09:09
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Miért? Mi a baj?

Még annyit fűznék hozzá, hogy a gyógyszer lehet, hogy hat, de ha a páciens ugyanabba a környezetbe megy vissza, ami a traumákat okozta, változni fog-e valami? Nem.

A saját működési mechanizmusát, okokat sem fogja megtudni soha.

A szociális háló borzasztó gyenge. A minőségi terápiák pedig megfizethetetlenek. Marad a bogyókapkodás élete végéig.

nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 major depresszió, bipoláris zavar, szorongás, szuicid hajlamok, OCD, borderline, ADHD. Ja és vlszeg gyógyszer rezisztens vagyok.
nov. 14. 09:19
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

Empatikus környezet, pszichológus heti 2x. Mozgás. Persze, hogy rezisztens vagy. Hiszen van minden bajod kimondva, vagy kimondatlanul, ön-vagy szakorvosi diagnózissal. Neked is akarod kell gyógyulni.

Teljesen lemenni a gyerekkorodig, egy szimpatikus pszichoterapeutát segítségével. Nem összevissza menni. Mert itt ez a fő gond. Az összevisszaság.

nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Én is kifogom nyírni magam.
nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

A terápia csak kisebb gondokon segít, a felsoroltakon minimálisan, a kognitív t. meg sokszor többet árt, mint használ!


Szerintem ha ennyi bajod van, egyik sincs, valami más lehet amire még nem jöttek rá és nincs neve. A gyerekemen antipszichotikum segített, 0,25mg ripedon kb 3 hónap alatt megoldotta a gondjait, illetve egy megfelelő közeg is hozzátett.

nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!