Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki akinek kardiófobiája van?

Valaki akinek kardiófobiája van?

Figyelt kérdés
Állandóan attól félek, hogy szívinfarktust kapok vagy leáll a szívem. Esetleg van itt valaki akivel tudnék beszélgetni erről aki ebben benne van? Lehet, hogy mindkettőnkre jó hatással lenne ha beszélnénk erről napi szinten vagy pár naponta. Tök jó lenne beszélgetni egy olyan emberrel akinek ugyanez a problémája mivel akinek nincs ilyen az úgyis azt mondja, hogy "mit félsz?" "Attól nem kell félni úgyis gyorsan jön" stb :)

nov. 14. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Kardió fóbiám van
Nincs kardió fobiám
Volt már ilyesmi problémám
Nem félek ha jön akkor jön
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha egészséges életmódot élsz, vagy nincs alap szivbetegseged tényleg nem kell aggódni ezen.
nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen fóbiám, viszont más egészségügyi van. Jellemzően olyan, hirtelen lecsapó egészségügyi dolgoktól félek, amik nem ölnek meg, és jó hosszú ideig élhetek az okozott fogyatékkal.

Azt vettem észre, hogy ezek akkor törnek rám, amikor kicsit üresebb az életem. Persze amikor benne voltam, akkor sose gondoltam üresnek, csak így utólag visszagondolva. Minél többet járok társaságba, sportolni, tanulni és minél jobban lekötöm magam olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek, annál kevésbé félek a bekövetkezéstől vagy a következményeitől.

nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs alap szívbetegségem viszont egészségtelen életmód az van. Dohányzom de alkoholt nem iszom. 92 kiló vagyok. Egész nap fekszem utcára sem merek már kimenni. Amikor ennyire félek ezektől a dolgoktól nem is fogok merni sportolni stb sajnos :(
nov. 14. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor megvan már hol gyokeredzik q probléma. Ezeken kell előbb változtatni, és a felelmed is csokkeni fog.
nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kardiovaszkuláris problémák egy jelentős része érelmeszesedésre vezethető vissza, amit pedig magas vérnyomás, dohányzás, alkohol és ami fontosabb: magas koleszterinszint tud okozni főleg. Amennyire tudom legtöbb esetben az utóbbi, amire csak minimális hatásod van, főként inkább genetika, de sporttal, zsíros ételek csökkentésével kordában tartható így is. A másik ügy a magas vérnyomás. Ezügyben is a legjobb, amit tehetsz (amíg nem kóros) a sport. A szív ugyanolyan izom, mint bármelyik másik. Akkor erősödik, ha dolgoztatod. Heti 150 perc moderált edzés, vagy 75 perc intenzív javasolt hetente.


Szóval a siránkozás helyett elmehetnél naponta sétálni 0 forintért, kihagyni kezdetnek minden második dohányzást és az így megspórolt pénzből venni egy vérnyomásmérőt, illetve évente csinálni egy labort. Minimális energiabefektetéssel hatalmasat tudna változni az életed. Ha ennyire félsz, akkor hogy nem motivál az, hogy minden ugyanígy eltöltött napod egyre növeli az esélyét annak, amitől tartasz?


p.s. nem vagyok orvos

nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2-ik. Ebben van valami mert nekem is elég üres most az életem nem csinálok semmit. Túl sokat tudok agyalni... Durva mert én meg pont a ráktól nem félek érdekes. Pedig az hosszú szenvedés és fájdalmas is. A szívünk a motor valószínű ezért félek ennyire mert ha ott valami baj van akkor meg van pecsételve az életünk.
nov. 14. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
A szívet érintő dolgok nagy részét tudják gyógyítani, még szívátültetés is létezik. Félj inkább agyat érintő dolgoktól, azzal tényleg semmit nem lehet kezdeni :D
nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hála istennek magas vérnyomásom nincsen inkább alacsony. Nagyon jókat írtok köszönöm szépen. Hogy miért nem motivál, hogy kimozduljak valószínű már bele estem a depresszióba a sok agyalás miatt.
nov. 14. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

En rettegek az infarktustol.

Fiatal vagyok, nem vagyok túlsúlyos, sportolok.

Magas vérnyomásom nincs, kicsit gyorsabban ver a szivem, de az inkabb a sok stressz.

dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 9-es és te hogyan küzdöd le? Az egyébként nagyon jó, hogy sportolsz én nem tudnék mert akkor biztosan azt hinném, hogy infarktusom lesz a magas pulzus miatt. Szorongsz is miatta?
jan. 5. 06:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!