Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Irigykedem az anorexiásokra....

Irigykedem az anorexiásokra. Ez milyen betegség? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Azért azt hozzá kell tennem, hogy nem azokra irigykedem, akik kórházba kerülnek, meg belehalnak. Inkább azokra, akik vékonyak, már elmúlt az étvágyuk, nem éhesek, nem éreznek kényszert arra, hogy egyenek. Én ugyanis kényszerevő vagyok. Mindig túlsúlyos voltam, csak volt időszak, amikor kevésbé. Mindenki bántott engem, család, barátok, exek, osztálytársak, munkatársak, felszínes ismerősök. Mai napig előfordul tehát nem csak tiniként kaptam meg, csak ma már kevésbé. Én nem úgy étkezem, mint a normális emberek, hogy éhes vagyok és akkor annyit eszem hogy jól lakjak, hanem unalomból, stresszből, csak úgy, csak a junk food kb, meg a chipsek. Aki meg anorexiás annak nincsenek ilyen bajai. Tudom kapnak beszólást ők is de szerintem jóval kevesebbet, inkább aggódást, míg a kényszerevés csak lustaság mások szerint meg folytonos zabálás, kontrollhiány. Az anorexiásoknak meg magas az önkontrolluk. Amikor én voltam iskolás 2002-2015 között, a nagyon vékony alkat volt az ideál és minden férfi csak az ilyen nőkre hajtottak, rajtam 14 évesen volt kb 5 kg felesleg és azért már dagadtoztak, és jóval több is jött rám. Most olyan 15 kg van rajtam. Tartósan sosem tudok lefogyni. Számolok kalóriákat meg minden de úgyis feladom. Jó lenne ha úgy működne az agyam hogy nem kell enni és akkor nem is eszem. Akkor lenne egy normális alkatom. Vagy nagyon sovány de nekem az is tetszik.
nov. 16. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ezt úgy hívják, hogy idiótaság. Nincs rá orvosi szakszó.
nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Rajtam van még 4-5 kg felesleg, és nekem is voltak már olyan gondolataim, hogy milyen jó az anorexiásoknak, de azt kell hogy mondjam, hogy nem gondolom komolyan, hiszen belehalhatnak. Illetve azok akik azért nem csontsoványak, akkor is kialakulhat náluk hiánybetegség hosszútávon a nem megfelelő tápanyagbevitel miatt.

Szerintem ez csak elkeseredettség, nem betegség. Arra vágysz hogy nem legyél éhes folyton, amit meg is értek, mert én is, mikor 48 kg-s voltam (nem, nem voltam akkor se evészavaros) teljesen másképp éltem meg az éhséget, sokkal enyhébben, és nem volt kínzó. De mikor 60 kg felett voltam, szinte nyilallt a gyomrom. Nem csoda ha az ember azt érzi, milyen jó volna kevesebbet enni, kevesebb ételhez hozzá szoktatni a szervezetet.


De ezt el lehet érni normális körülmények között. Ne lovald bele magad ebbe az anorexiába. Amúgy vannak nekik is bajaik, csak más. Pl. az állandó energiahiány.

Szépen, fokozatosan csökkentsd az étel adagokat, de akarat erőt nem tudod adni ehhez. Most mondhatnám, hogy egyél, csak mást, pl. zöldséget, gyümölcsöt, én is megkaptam. Ami igaz is! Csak azért nem ugyanaz, mintha pizzát ennél, de muszáj kibírni.

Én azt tapasztaltam, hogy az első pár nap nehéz, utána szűkül a gyomrod és nem kívánsz annyi ételt.

nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem egészséges a viszonyod az erkezéssel. Ez is egyfajta étkezési zavar, a túlevés. De hidd el, az anorexia jobb. Ők folyton éhesek és mindig elégedetlenek a tükörben látottakal. Annak jó, aki alkatilag karcsú és nem túlevő, nem stresszes, stb. Ez sajnos az emberek egész kis százaléka. Civilizációs betegség, hogy szinte mindenkinek valamilyen étkezési problémája/ testkép zavara van
nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Az anorexiások csak egy ideig néznek ki jól, utána már csontsoványak, és meghalnak. Nem tudnak megállni, úgyhogy nem kell irigykedni.
nov. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
3 vagyok. Kimaradt egy mondatomból a sem szó, tehát az "anorexia sem jobb"
nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Az anorexiásak nagyon szenvednek.


Ha kényszerevő vagy, az betegség, kezelik.


Van rá hatékony gyógyszer.

nov. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Mentális betegség a tied is,és az anorexiai is ,egy fokal nem érzik magukat jobban,mint te,nem lenne könnyebb életed ,ha az a bajod lenne. Minél hamarabb szakpszichológushoz kellene fordulni,ez a videó talán segít az elindulásban.


https://www.youtube.com/watch?v=xZXJh08e7dE

dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elme
dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!