Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak nekem tűnik úgy, mintha...

Csak nekem tűnik úgy, mintha kiveszett volna az empátia az egészségügyben dolgozókból?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja dolgozom segédápolóként és az tűnt fel, hogy sem az orvosoknak, sem az ápolókban nincs empátia. Tisztelet a kivételnek! Azért én is találkoztam nagyon kedves meg aranyos emberekkel, de mintha a legtöbbükben már nem lennének érzések…azt is értem, hogyha évekig/évtizedekig dolgozik valaki egészségügyben nagyon sok mindent látott, megélt, az is fontos, hogy ne vegyen mindent magára az ember, különben nem tudna dolgozni…de nemcsak a betegekkel olyanok, hanem egymással is. Ez általános jelenség vagy csak nekem sikerült egy ilyen kórházat kifognom?

Ja és én persze mindent is magamra veszek, szóval őszintén szólva már eléggé szenvedek a munkával (és nem a munkával, hanem inkább a környezettel van a gondom).



nov. 16. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban kiveszett a magyar emberből az empátia, szóval nem beszélsz hülyeségeket.
nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem csak az eü-ben van ez így sajnos, meg amúgy a betegek kb. 70%-a is ilyen. Sajnos ez van.
nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 árokpart ***** válasza:
35%
Budapesten dolgozol? Mert ha esetleg igen akkor nem csoda, hogy így érzed, mert ott már sajnos a legtöbb ember nem magyar csak magyarul beszél és ez független, hogy egészségügyi dolgozó vagy más munkavállaló. Voltam betegként vidéki kórházban és maximálisan empatikusak voltak mind az orvosok , mind az ápolók, sőt nem is számítottam fele ennyi kedvességre.
nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten, hanem egy vidéki nagyobb városban. És tényleg lehet ez inkább az országra igaz, csak én az egészségügybe látok bele jobban. Meg szerintem ott különösen fontos ie lenne az, hogy minél kedvesebben és törelmesebben bánjanak az emberekkel.
nov. 17. 11:51
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, valóban az nagyon fontos dolog lenne, egyetértek. Kórházi dolgozóként is azt mondom, hogy nagyon sokat számít, és akkor a betegek is meghálálják.
nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nagyon jól látod, de a legtöbb magyar emberből totálisan kiveszett az empátia, együttérzés.

Amikor tavaly elkezdődött a háború, szinte minden ismerősöm, meg élőben mást se hallottam, de jó ez a Putyin, halál az ukránokra, megérdemlitek. Fel se fogtam mi lett az országban, utána meg nehogy 5 Ftvel többet kelljen fizetni a gázért, áramért, minket csak az érdekel.

nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!