Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet pszichológushoz járni...

Lehet pszichológushoz járni iskolán keresztül szülői hozzájárulás nélkül?

Figyelt kérdés
nov. 16. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
14 éves kor fölött minden gond nélkül
nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 16, nem? Javíts, ha tévedek, én így tudom. Nem akarok hülyeséget írni én sem.
nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A szülő beleegyezésére 16 éves kor alatt van szükség, de ez egyéni elbírálás alá eshet. Ha például otthon bántalmazzák a gyereket, akkor a Családsegítő felé is van jelzési kötelezettsége a szakembereknek. Akut helyzet esetén is el lehet tekinteni a szülői beleegyező nyilatkozattól, például ha a gyerek óra közben pánikrohamot kap (utólag természetesen ilyenkor is tájékoztatni kell a szülőt). A pszichológus egy alkalommal fogadhatja a gyereket a szülő engedélye nélkül is. Ha olyan a probléma, amelyhez terápia vagy további vizsgálatok szükségesek, akkor az iskolapszichológus a továbbirányításban segíti a gyereket"


[link]

nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem iskolapszichológus de az iskola tud átirányítani ingyenesen. Erre gondoltam. 17 vagyok
nov. 16. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 17 évesen már BIZTOS, hogy mehetsz, és nem kell a szüleidnek ez tudnia.
nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17 vagyok, de nem iskolapszichológussal, hanem mentálhigiénés emberrel (nő) szoktam beszélgetni, és első alkalommal felhívta anyukámat, mondta, hogy a szülőnek tudnia kell róla, hogy beszélgetünk. De ez csak első alkalommal van így, azt mondta, a többi beszelgetesnel mar nem telefonál.
nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!