Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos ADHD diagnózis után...

Súlyos ADHD diagnózis után mit tegyek a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta voltak problémáim a figyelemmel, nagyon sokszor elkalandozik a figyelmem, van hogy egy élő párbeszédnél kiesem a beszélgetésből, szétszort vagyok és az alkalmazható módszerekkel csak minimálisan javult az életem.


Mindezek ellenére az egyik legjobb tanuló voltam egyetemen és megtanultam 3 idegennyelvet, mert a saját tempómban és módszereim szerint jó teljesítményt tudtam nyújtani tanulásban.


Azonban a munkához teljesen más készségek kellenének. Sorozatosan követek el nevetséges hibákat, amik nagy jelentősséggel bírnak. Nagyon sokszor kaptam megróvást a főnökömtől, és hiába próbálkozom, újra és újra hibáztam.


Nem a feladatokkal van a baj, nem a csapattal van a baj, hanem velem. Elmentem a SOTE-ra és kiderült, hogy nagyon súlyos figyelemzavarom van, ami nem társul hiperaktivitással. (inattentative ADHD)


Mit tegyek? Nálam találhatnának egy sokkal jobb munkaerőt, ugyanakkor nekem meg kell élnem valamiből. A gyógyszeres kezelés segítene a munkámban, ugyanakkor a terápiához alkalmazott gyógyszer függőséghez és alvásproblémákhoz vezet, így azt egyelőre nem mertem bevállalni.


Mi a helyes döntés?

25f



nov. 16. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez, csak komorbiditassal. Sulyos rekurrens major depresszio, szemelyisegzavarok vagy 3 db, generalizalt szorongas.


En par evvel idosebb vagyok nalad, ADD miatt lement az atlagom, szedtem ritalint, de az sem mukodik orokke, aztan volt egy balesetem, passzivra kellett mennem egyetemre, visszakerultem aktivra, lett megint egy fos atlagom es atraktak onkoltsegesre. Itton ulok es fogalmam sincs mit csinaljak, mert 1 nincs kedvem semmihez kb 2 ha a klinikai depressziom meg ADD-mat osszeadom es adnak nekem egy feladatot amit jo esellyel valamilkor a kozeljovoben elcseszek ami jogi kovetkezmennyel is jarhat megnagyobb sz*rban vagyok 3 egy honap es nincs megtakaritasom, nem lesz TB-m, rokonok segitenek, kozben engem hibaztatnak az egeszert, hogy munkakerulo vagyok, meg lusta es egyeb becsmerlo szavak es mar a hangvetelbol tudom mit gondolnak rolam.


Es ki tehet errol? Senki. Es kit b*sznak s*ggbe? Engem. Olyan jo az elet mi?


Kozben ismerosomnek vesznek szulok lakast sajat tulajdonra, havonta kiegeszitik a beret(!) ha kell, kafeteriat is kap, van csaj, van kutya, kocsikaznak, utazgatnak.


Es egyre jobban kozeledik az ido hogy valamit tenni kell. Ket ut van.

nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, milyen végzettséged van, ilyen felállás mellett olyan munka lenne megfelelö, ahol továbbra is a saját tempódban tudsz dolgozni, nem kell élö helyzetekben dönteni, home office szintén elöny lehet. Csak a gond az, ha netán pl eladó vagy vagy üzletkötö, ott nehéz megoldani.

Esetleg a fönökkel beszélj a problémáról, ha rendes és van rá lehetöség, adhat más munkakört, ha nem, akkor kezdj el keresni valami mást, ahol nem hátrány a helyzeted.

Meg elvileg létezik gyógyszer is, ami segíti a koncentrációt, de ehhez valószínüleg komolyabb kivizsgálás kell, illetve a megfelelö gyógyszer - több fajra van -, illetve megfelelö adagolás után segíthet.

nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Közgazdász diplomám van. Már minden területen kipróbáltam magam, ami ehhez a végzettséghez kapcsolódik. Mindenhol a figyelemzavarom vezetett oda, hogy le kellett lépnem.


A kivizsgálás alapos volt, ott ajánlották fel a gyógyszeres kezelés lehetőségét. Mivel multinál dolgozom, nem számíthatok nagy megértésre. Pont olyan pozícióm van, ahol fontos lenne a multitask, sok apró részletre odafigyelés és folyamatok státuszának észbentartása. A probléma, hogy ebben a poziban vagyok elégedett a fizetéssel, máshol csoda lenne, ha a 2/3-át megkapnám.


1-es: igen másnak könnyebb. Ide sorolhatnám magam én is, hiszen kaptam indulásnak lakást, autót, fizetett egyetemet stb. De a vége ugyanaz: depressziós vagyok, mert nem tudom eltartani magam, ha kirúgnak a munkahelyről, ha benézem a következő részletet.

nov. 16. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

3


Nem akarok izmozni, de en apammal elek 30nm-en. egy kis fos szobam van. 29 vagyok, nincs diploma. Nem adtak semmit nem tudnak semmit adni. Szegenyek vagyunk. Apam takarito. Anyam on.gy. lett 7 eve.


Neked is nehez nekem is nehez, de azert ha osszeadjuk, neked legalabb van mar karriered es 1 faktoru problema, hogy a munkahelyen bakloves. Meg oke ketfaktoru, depresszio (diagnosztizalt?), en mar onveszelyes vagyok, voltam ketszer osztalyon es 5x probaltam good good bye ozni ahogy a linkin park.


De ezen az elven akkor van nalam is sz*rabb helyzetu, sot biztos, akkor meg az feszithetne a bicepszet mert o meg mondjuk grand mal epilepszias es szegenyek, elvontak a gyogyszerenek a tamogatast vagy ki is vontak es mi a f*szt csinaljon? Jo szedje a gyogyszert, csak hogy az nem teljesen tunteti el. Sulyos Bipolar I rapid ciklusu brutalis. Manias (pszichotikus allapot) aztan olyan kemeny depresszio mint a szupernova es a vege egy feketelyuk. Nincs ra semmi stabil gyogymod max ugy le antipszichozzak, hogy csak a nyala tudja csorgatni, hogy ne legyen tobb manias ciklusa, hanem (rohejes) inkabb "csak" total depresszios legyen. Es akkor ez utan is lehet tovabb fesziteni de mar lehet a csontot.


Szoval elnezest kerek ha izmozok, csak... ha a helyedben lennek en irigyellek, mert megnezve te egy kishajon evezel a vizen, en meg egy egesz teherhajot probalok a viharban az oceanon iranyitani es nincs semmi meg senki aki segitene, sajnalom oszinte vagyok.

nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne mondd el a munkahelyen. Ugyanis lehet, hogy nem rúgnak ki, meg tudod azért állni a helyed. Inkább kezeltesd ezt a problémát.

El is mehetsz, csak nehogy úgy járj, hogy utána nem kapsz jó állást és elszegényedsz.

Egyedül olyan munkát ne végezz, ahol veszélybe sodorhatsz másokat (pl. sofőr).

nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 és fél év a várólista Magyarország egyetlen szakosodott ambulanciáján. 2 és fél év, mire egy szakember megvizsgálni és esetleg valamilyen kezelés elkezdődhetne... Teljesen lesokkolt, mikor a minap felkerültem a várólistára, és ezt az üzenetet írták.


Minden egyes nap kínszenvedés, rengeteg hibát vétek, már minden létező módszertant alkalmazok, hogy jobban teljesítsek, de meggyőződésem, hogy csak teljes kezeléssel lehetne valódi hatékonyságjavulást elérni.

nov. 28. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem hiperaktivitás is társul hozzá, és elég észrevehető meg is szokták jegyezni. Kérdik hogy ideges vagyok-e, hogy folyamat mozgok feleslegesen.

Munkahelyeken is volt problémám szinte mindíg. Iskolába is.

Persze mindenki könnyen dobálja, hogy lusta vagyok meg f4szom tudja, de nem ez az igazság. Suliba pl pár tantárgy érdekelt, abból jó voltam szinte 0 tanulással is, amelyik nem érdekelt egyszerüen nem fogadta be az agyam.

Elkezdtem olvasni, és konkrétan azt vettem észre hogy nyitott szemmel alszok és full máshol járnak a gondolataim. A gondolataim is hiperaktívak nem csak én. Monotóniát nem tudom elviselni, de pl dolgoztam olyan helyen ahol tök jó melóm volt (leépítés miatt küldtek el sajna) de azért ott is követtem el nevetséges hibákat, mert konkrétan kikapcsolt aggyal dolgoztam végig. A nap 24 órájában máshol jár az agyam teljesen, és ezzel nem tudok mit kezdeni. Olyan mint ha az agyam 10-20%-a figyelné csak a környezetet ha olyan helyen vagyok mint pl munkahely, vagy anno suliba, meg ilyesmi helyeken. De pl vezetésnél nincs semmi baj, mert oda pont elég az a minimális figyelem és amint történik valami a forgalomba egyből 100%ra ugrik az agyam és lereagálom. Szétszórt vagyok sokszor, de csak épp annyira hogy nagy baj ne legyen belőle. Pont a szétszórtság miatt pl bárhol vagyok reflexből paranoiásan megtapogatom a zsebeimet, hogy benne van-e minden nem-e hagyok el valamit. Telefon, tárca, kocsikulcs.

De ha pl otthon hagyom szándékosan a kocsikulcsot, és nincs a zsebembe az utcán először megijedek aztán jövök csak rá hogy ja bazzeg otthon hagytam.

dec. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!