Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok, ha egyedül vagyok...

Szorongok, ha egyedül vagyok itthon. Csak hozzá kell szoknom vagy ez már komolyabb?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Nem éltem még egyedül. A szüleimmel élek, sokszor vagyok egyedül itthon pl napközben, azzal semmi bajom, de ha több napra elmennek akkor nagyon nyomasztó érzésem lesz, szorongok. Pedig alapvetően élvezem, hogy a magam ura lehetek, azt csinàlok, amit szeretnék, de közben olyan furcsa is. És olyan félelmeim vannak, hogy történik valami pl rosszul leszek és nincs itt senki, véletlenül felgyújtom a házat, elfelejtem bezárni a bejárati ajtót és hasonlók. Persze odafigyelek mindenre csak nincs az a biztonság érzet, hogy rajtam kivul a szüleim is itt vannak akik figyelnek rá. De a nyomasztó érzés, szorongás ami erőteljesen jellemző ilyenkor. Amit szerintem ez a csend okoz, amihez nem vagyok hozzászokva. Ez “normális” ha sose éltem egyedül és nagyon ritka, hogy a szüleim több napra elmenjenek valahova? Lassan szeretnék majd külön költözni, de kicsit aggódok emiatt. Lehet, hogy meg fogom szokni vagy ide már szakember segítsége kell?
nov. 19. 10:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Épp most mentek el 3 éjszakára és nagyon rossz érzés van rajtam. Próbálom elterelni a figyelmem, de hiába. Ha kimozdulok se segít, mert bennem van, hogy johetek haza az üres házba. Ha áthívok valakit akkor jobb, persze, de most nem kibúvókat keresek pl erre a 3 napra hanem, az aggaszt, hogy vajon így önálló életre alkalmas leszek-e bármikor is.
nov. 19. 10:44
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez leginkább akkor fog kiderülni, ha majd nem élsz velük és látni fogod, hogy pár héten belül hogy alakul ez az érzés.

Ha nem múlik, akkor mindenképp érdemes beszélni erről először akár a szülőkkel, aztán esetleg egy pszichológust felkeresni.

De emiatt nem leszel alkalmatlan az önálló életre.

nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Őszintén elárulom hogy nekem ez 13 éves koromban volt, nem 23 évesen (mondjuk én 23 évesen nem éltem otthon).

Szerintem beszélgess pszichológussal, nem tűnik normálisnak ez... kivéve ha volt korábban valami traumád (betörtek pl).

nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem valós dolgoktól félek, betöréstől abszolút nem, jó környéken lakunk, két kutyám is van. Az ilyen leég a ház, nem zárom be az ajtót dolgok se reálisak, mert odafigyelek. Ha itthon vannak se azért nem történik ilyen, mert bármit is ellenőrizni kellene utánam. Egyszerűen csak van bennem egy rossz érzés, amit szorongásnak tudok nevezni.
nov. 19. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem az egyedülléttől magától félsz inkább?
nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!