Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felelősek vagyunk a reakcióink...

Felelősek vagyunk a reakcióinkért?

Figyelt kérdés
Van egy újra és újra felmerülő dolog a kapcsolatomban, ami nagyon elbizonytalanít. Ha jelzem a páromnak, hogy valamivel megbántott, rendre oda lyukadunk ki, hogy az részéről csak reakció volt valamire, tehát nem számít, felmenti magát. Nehezen tudom ezt értelmezni, teljesen hétköznapi helyzetekben is fordul elő ilyen, persze lehet, hogy akaratlanul is olyat mondok, ami ezt kiváltja, de nem tudom elkerülni. Ha azt mondaná, hogy ez vagy az triggereli, akkor megpróbálnék ahhoz igazodni, de általánosságban mondja, hogy ha a reakciója esik rosszul, az nem az ő hibája. Egyszerűen nem tudom ezt értelmezni és sántít nekem, de ő terápián tanulja ezt, tehát nem akarom megkérdőjelezni. Tudom, hogy az előző kapcsolatában voltak gondok, mi 7 hónapja vagyunk együtt és az elejétől ez van.
nov. 20. 05:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Uralkodni akar feletted, irányítani szeretne... Olyan nincs,h mindig mindent túlreagálsz.
nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Hogyne lennénk felelôsek. Ha valaki beszól nekem, én meg erre reagálva orrbavágom, és eltörik az orra, igenis felelôs vagyok.

És amúgy is a legtöbb ember mérlegel, mielôtt reagál valamit. Ha a szomszédod vagy az anyósod kritizál valamit a munkádon, nem ugyanúgy válaszolsz, mint ha a fônököd kritizálja a munkádat. És a különbözô reakció nyilván abból ered, hogy mielôtt kinyitod a szádat, igenis átfut az agyadon, hogy az adott személlyel milyen hangot engedhetsz meg magadnak, és mi lesz a következmény. Vagyis van választásod.

Ha a te megnyilvánulásaidra mindig bántóan reagál, az azt jelzi, nem érdekli, hogy te megbántódsz-e vagy se, mert nem vagy fontos neki, vagy pedig biztos benne, hogy így is vele maradsz, azaz nem lesz következmény.

Én kirúgnám a csávót, aztán reagálgasson másnak. Indoknak meg azt mondanám csak, hogy "láthatólag csupa rossz reakciót váltok ki belôle, és mivel ezen ugye nem lehet változtatni, jobb ha távol maradunk egymástól". Aztán emésztgesse csak a dolgot.

nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 harebell ***** válasza:
Természetesen felelősek vagyunk, ezt szerintem te is tudod. Ha mondjuk bántalmazó exkapcsolat miatt jár terápiára, ott lehet erről szó, hogy a folyamatos és súlyos bántásra adott reakcióink fölött mennyi kontrollunk van és mennyire kérhető számon rajtunk - a válasz amúgy nem az, hogy semmi és semennyire, de összetett téma. Viszont ezt a szemléletet bevinni más szituációkba és kapcsolatokba téves és káros, veled szemben pedig nem fair. Terápiás folyamat kezdeti szakaszában sajnos néha előfordul, hogy mérlegelés nélkül alkalmazna egy tanult megoldási sémát olyan szituációkra is, amikre nem illik. Ez többnyire átmeneti, de csak rajtad múlik, hogy vársz-e és meddig. Alaphelyzetben ilyen nincs, hogy a reakciómért nem vagyok felelős.
nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!