Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil alvászavar?

Escitil alvászavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Depressziv szorongásos zavarra gyogyszervaltas után 7. napon tartok az Escitillel.

A 3. szem óta csak segítséggel (0.25 g Xanax felével) tudok elaludni és napközben is be kell vennem az adagot, mert néha olyan érzésem van a szorongástól, hogy megőrülök és ettől bepánikolom. Szomatikus tüneteim is vannak.

Ezek el fognak múlni vajon pár hét múlva?

Elég ijesztő, mert ott tartok, mint mielőtt elkezdtem volna az egész antidepresszáns próbát.

A legjobban talán az alvás gond zavar.

Ráadásul a gyógyszer bevétele után 1-2 órával már nagyon álmos vagyok és fáradt.

A gyógyszert azért kezdtük el, mert a szorongastol már koncentrálni se tudtam és memória problémáim vannak emiatt.

Másnak mi a véleménye?



nov. 20. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Escitilt azert adjak Frontinnal/Xanaxal, hogy a kezdeti mellekhatasait, illetve amig hozzászokik a szervezeted ellensulyozza. Mire az Escitil beall az egy hónap is lehet akar.

Ha egyáltalán jo az a gyogyszer Neked.

Es igen, okozhat alvaszavarokat. Az egesz terapiaban az egyik legveszelyesebb a Frontin/Xanax, arra ra lehet csuszni, Escitilre nem. Ugyhogy erre figyelj, es lehetőség szerint a minimalis adagon tartsd a Frontinbeviteled, majd az elso lehetseges alkalommal, ha a hosszutavu antidepresszans bevalt engedd el a Frontint. Persze az orvos is ezt fogja majd mondani.

nov. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen.

Ezt mondta nekem is. Csak a mellékhatásra annyit mondott hogy émelygés és fejfájás.

Ez a kettő nem igazán van, de minden más van.

Előtte 6 napig Mirtadepit szedtem, és ezelőtt 4 napig Escitilt.

A gond az volt az Escitillel, hogy nem aludtam jól tőle, és az orvos leváltotta Mirtadepire. De a Mirtadepi mellett dolgozni nem igen lehet

...

Szóval vissza Escitil és esély adás.

Az alvászavar is kezdeti mellékhatás vajon, vagy hosszútávon számítsak rá?


Az a baj, hogy elvárásaim vannak a gyógyszerrel szemben és ez alapvetően nem jó.


Köszönöm a választ!

nov. 20. 09:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudok arra válaszolni, hogy hosszutavu mellekhatas-e. Azt gondolom, hogy Escitilnel kicsi az eselye, hogy hosszutavu legyen.
nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!