Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bekell lássam frontin függő...

Bekell lássam frontin függő vagyok, van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Több éve rendszertelenül átlagosan 2-3 szem 0,25 frontint szedek lefekvés elött, mostanában már napi szinten általában 2szemet de mivel már megse érzem hajnal 1-2 körül mikor megébredek szorongva es álmatlanul ilyenkor sokszor próbálok ellenálni a frontinnak de a vége mindig az, hogy beveszek még általában 3 szemet, hogy visszatudjak aludni ami van mikor igysem sikerül (teljesen álmatlan vagyok) vagy csak minimális 1 max 2 órát tudok még felszinesen aludni... Tehát lefekvés elött és hajnalban átlagosan összesen olyan 1-1,25mg-ot szedek naponta aminél tudom sokan sokkal többet is szednek de úgy érzem ez az adag szinte nekem már egyáltalán megse kottyan és vagy 1,5-2mg-ot kéne egyszerre bevegyek, hogy jelentősen érezzem hatását. Annyit sose szedtem még be egyszerre sőt van mikor elhatározom, hogy mostmár elég és inkább nem alszom ezért nem veszek be egyet se de több óra forgolódás után egyszerűen szinte a vége mindig az, hogy hozzányúlok. Nyilvánvaló függő lettem az évek alatt hiába voltak hetek talán hónapok is mikor egyáltalán nem szedtem és jól aludtam ha úgy nézem évek óta szedem kissebb nagyobb szünetekkel. Hogyan haggyam abba teljesen végre mert mind a mellékhatásit mind a lehetséges elvonási tüneteitől is szenvedek már mivel gondolom már teljesen kialakult a tolerancia ettől az átlag 1-1,25mg-tól...mentálisan mind fizikálisan nagyon szarul vagyok és úgy gondolom ez mind ennek az aljas gyógyszernek köszönhető?!

nov. 20. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy szokták mondani nagyon lassú ütemben és türelmesen. A baj, hogy így sem alszol. Átérzem a helyzetedet, de nem csak a Frontintól vagy szarul mentálisan és fizikálisan. Keress egy pszichiátert, a szorongásos részét megoldja, az alvás...nálam még a szomnológusnak sem sikerült, bár nincs is a kezükben eszköz.
nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem fokozatosan, szakember támogatásával le lehet tenni. Én nem szedem, de kolléganőmnek írtak fel, és ő pont a függőségtől való félelme miatt nem váltotta ki.
nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!