Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van/volt olyan nő , aki a...

Van/volt olyan nő , aki a terhessége alatt is kénytelen volt szedni kedély javítót, antidepresszánst pánikbetegség, szorongás, vagy egyéb ok miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos világ életemben szorongó típus voltam (ahogy apai ágról nagyon sokan) és 2 éve Dulodetet és Frontint kellett elkezdenem szedni, mikor kiderült, hogy meddő vagyok és lombikozni kell, ha valaha is gyereket akarok. Akkor teljesen összezuhantam. A Dulodetet hamar le is tettem, mikor elkezdődtek a beültetések, és szakemberrel konzultálva a Frontint is csak alkalom szerűen kell szednem, ha nagyon szorongó napom van, vagy pánikrohamom.

Eddigi beültetések nem sikerültek, most egy újabb előtt állok és tervezem természetesen majd letenni a Frontint is, de sokszor azt érzem, muszáj, még szükségem van rá.

Az ítélkezésekre nem igazán vagyok kíváncsi, ellenben ha valaki jár abban a cipőben, hogy várandósan ilyesmit kell szednie, az ő írásàt szívesen olvasnàm.



nov. 23. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia követem a kérdést, én Citapramot szedek de még nem vagyok terhes. Pánikra kaptam.
nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A saját történetemet tudom elmesélni. Nem egy szép történet. A terhességem előtt már több éve pánikbeteg és agorafóbiás voltam. Frontint szedtem, napi 1 g-ot. Teherbe estem, jártam orvostól, genetikusig, pszichológustól kineziológusig mindenhová. A pszichológus azt javasolta, csökkentsem felére az adagot, de nem ment, mert akkor a vérnyomásom szökött az egekbe. Kaptam vérnyomáscsökkentőt. Magas lett a cukrom is, nem ehettem szinte semmit, amit kívántam. A genetikán azt mondták, hogy egy kicsit többet kell majd ultrahangra járnom, de ne parázzak. A 29. héten hirtelen elfolyt a magzatvíz. 5 napig fektettek a lyukas szülőágyon infúziózva, tüdőérlelőt is kaptam. Megcsászároztak. A babám 3 hónapot töltött inkubátorban, kétszer élesztették újra. Fejletlen tüdővel, vesével született, két hétig nem mozdult, függőként született. Lehozták a szerről, de 4 hetesen meg kellett műteni a gyomrát egy fejlődési rendellenesség miatt. A műtét után tüdőgyulladást kapott, újra lélegeztetőgépre került. Ekkor már olyan állapotban voltam bent vele a kórházban, hogy napi 4 g Frontinnal bírtam csak magam elviselni. Gyötört a bűntudat, öngyilkosságot terveztem. Segítségem semmi, mert mindenki engem gyűlölt a családból a gyógyszerszedés miatt, és csak a babával voltak elfoglalva. Valahogy hazakerültünk három hónap kórházi lét után.Szerencsére ezután szépen fejlődött, de megkésve. 10 hónaposan ült, 3,5 évesen még nem beszélt, 5 évesen lett szobatiszta. Jelenleg Asperger szindrómás, diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás. Figyelemzavara is van. Már kamasz, de rettenetesen nehéz tanulnia. Ezt pedig nagy valószínűséggel ennek a gyógyszernek köszönhetem. Már sok részlet feledésbe merült, de nem tudtam megbocsátani magamnak azóta sem. Előbb le kellett volna szoknom és csak utána vállalni gyereket. Azóta már sokat fejlődött a tudomány, komolyabban is veszik már ezt a betegséget. Ha most terveznék babát, biztos, hogy letenném előtte a gyógyszert, nem kockáztatnék.
nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Többszörösen is alkalmatlan vagy arra, hogy szülő legyél: egyrészt biológiailag a terhességre, másrészt ilyen háttérrel, gyógyszerezve tuti csodás anyuka lennél. Nem kellene elgondolkodni azon, hogy nem ez a te utad, nem véletlen vagy meddő, és egy kicsit kevésbé kellene önzőnek lenni, és nem mindenáron gyereket csináltatni magadnak, csak hogy legyen? Abba nem gondolsz bele, hogy akar-e a gyerek egy ilyen szinten gyógyszerezett anyától foganni, fene tudja milyen defektusokkal megáldva (minimum tovább adnád az apai ágról kapott szorongást, plusz csodás történetet osztott meg az előző...), aztán meg olyan anyát, aki most se bírja az életet, amit még nem "fűszerez" meg egy gyerekvállalással járó stressz és örök konfliktustenger, mi lesz azután? Mit tudsz te ezen kívül nyújtani egy gyereknek? Mert fizikai egészséget és kiegyensúlyozott, nyugodt életet tuti nem...
jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!