Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gázlángozó kételkedik...

A gázlángozó kételkedik abban, amit gondol?

Figyelt kérdés

Egy hete teljesen összeomlott a világom, amikor a feleségemről kiderült, hogy kikacsingat az elmúlt hetekben. 3 napja egy terapeutaval folytatott beszelgetes soran azt mondta, az elmondasaim alapjan a felesegemnek torzult valosagkepe lehet, a dolgokat teljesen mashogy ertelmezi.

Mindig is voltak vitaink abbol, hogy dolgokra maskepp emlekeztunk. Pl: te beleegyeztel ebbe, nem emlekszel? Azt mondtad, hogy ha nekem tetszik, akkor vegyem meg. pedig szerintem en ilyeneket sose mondtam.

az utobbi 3 napban probalok odafigyelni erre es direkt figyelem, hogy miket mondok es legalabb 4 dologban probalt megcafolni tegnap is.

Ami igazan remiszto, hogy ebbol 2-nel a 8 eves lanyom szolt kozbe, hogy de anya ez nem igy van, nem igy tortent, ott voltam.


ugy erzem, total elment az eszem, amikor leulok vele beszelni, szetesik az agyam, mar nem tudom, mi igaz, mi valos.

kerdezgetem a barataimat 1 hete, hogy lattak-e valaha megorules jeleit, de mindenki azt modnta, hogy mindig mindenre jol emlekszek, nem volt velem gond, a felesegem viszont az utobbi idoszakban furcsan viselkedett.


Most engem gazlangoznak? Vagy az agyam keszult ki ettol a megcsalas sztorytol ennyire, hogy mindenaron alternativ valosagot akar teremteni?

bejelentkeztem egy pszichologushoz is, mert mar neha tenyleg nem tudom, ki a hulye itt.

Ha en gazlangoznam ot, akkor en ketelkednek onmagamban?

mert en azt latom, hogy o teljesen stabil a megeleseiben.


nov. 24. 11:09
 1/4 A kérdező kommentje:

ha engem gazlangozna, akkor ezt hogyan tudnam magam kideriteni?

azt olvastam, hogy pl figyeljem meg a tetteit es a szavait, de neki ezek nincsenek osszhangban.

pl irja, hogy sokat gondol ram, szeretne, ha kijavitanank ezt az egeszet, de amikor hazajon, akkor at se olel, egy puszit se ad, elmegy mellettem.

nov. 24. 11:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a gazlangozo dolgot nem ismerik rengetegen. Bejon most ide 1 - 3 komment, hogy igen en ismerem, velem egyutt, de ez magyarul hulyen hangzik, de ertem mire gondolsz.


Az en szulom is ilyen, nagyon oda kellett figyelnem apro dolgokra. Pl nem raktam el egy tanyert amibol ettem 2 hete, erre felhozza hogy kupit hagytam megint magam utan es mar elege van belolem, utana elkezdi, hogy en kotozkodni akarok, mert alapbol rossz a viszonyunk mar es elkezdi, hogy en akarom a feszkot csinalni ezzel. Es hogy megint en kezdtem a vitat azzal, hogy ott hagytam, mert o sosem hagy semmit. Aztan amikor ott hagyja a beszaradt kasas edenyt fel ev mulva nem egyszer, akkor jon ra az ember, hogy te csinalhatod de en nem elven gondolkodik.


Reszben meg ott lakok egyebkent. Es en is szoktam azt az edenyt hasznalni, aki eszik zabkasat fozve, az tudja milyen kbszott nehez egy jo napja beszaradt friss levegon hagyott kasas edenyt elmosni. Szinte majdnem lehetetlen. Izom kell hozza.


En nekem ket tippem van: unatkozik, nyomorog es rajtad eli ki.


A gazlangolas pedig angolul "gaslighting" amit feszko keltesre hasznalnak. De magyarul meg en is neztem, hogy mi az a "A gazlangolo" :)

nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

Akinek van miben kételkednie, az nem "gázlángozó". A gaslighting arról szól, hogy valaki teljesen tudatosan, tervezetten etet meg veled nyilvánvaló hazugságokat úgy, hogy szándékosan leépíti a józan eszedbe vetett hitedet. Az igazi gázlángozást úgy lehetne összefoglalni, hogy "nekem hiszel, vagy saját szemednek?"

Van a tudatos és tudattalan manipulációnak sok más formája, ami erre emlékeztet, de az nem az.

nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy most mar olyannyira kielesedett kettonk kozott ez a sok ellentmondas, hogy mar nincs ketfelekeppen. vagy az egyikunk hulye, vagy a masik.


leulok vele beszelgetni 10 percre es egyszeruen mintha szetbaxxna valami az agyamat belulrol, mert teljesen masokat mond, mint amiket en megelek.


most konkretan ott tartok, hogy hetfon bemegyek a pszichologiara es kerek valami tesztet toluk, hogy allapitsak meg, normalis vagyok-e, vagy mar alternativ valosagban elek-e.


rohadt xar erzes.


es parazok attol, hogy nem-e ez a megcsalas dolog valtott ki bennem valamit, ami miatt az agyam most igy vedekezik, pedig azon 3-4 nap alatt "atlendultem", csak amikor leultem beszelni egy terapeutaval errol az egeszrol, akkor nyitotta fel a szemem, hogy a felesegem valszeg alternativan ertelmezi a valosagot, azota figyelem a jeleket es ezek sajnos egyelore egy iranyba mutatnak.

de szembesiteni ugye nem tudom vele, mert o meg total az ellenkezojet allitja annak amit en mondok.

agyfasz....

nov. 24. 13:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!