Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres az apám ha ezt...

Kényszeres az apám ha ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Nővérem kényszerbeteg, apám tőle vette át, hogy a tepsiben sült sütemény szélét körbevágja és csak azt eszi meg, ami a tepsi szélén volt - tehát fedett az egyik oldala - nekünk meg otthagyja a körbevágott részt. Olyan mértékben idegel, hogy nem tudom elmondani. Legszívesebben a fejére borítanám, hogy miért nem tudja normálisan szeletelni, mint minden normális ember.

nov. 26. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A széle a selejt,de egyben a legfinomabb ropogós is .
nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Az a ropogós, pirult része, egyébként lenne benne fantázia, de közösségben, családban nyilván bunkóság.

Hasonló a frissen sült kenyér ropogós részei.

Ez nem kényszeresnek tűnik, egyszerűen nagyon tuskó dolog.

Hacsak nincs neki valami agybeteg indítéka erre.

nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy Te is kényszeres vagy, ha ez ennyire kiborít.
nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kényszerességet nem "átvesszük" valakitől, hanem hajlama van rá az embernek. Ha ennyire zavar ez, akkor benned is működhet valami hasonló. Egyébként próbáltál apuddal erről beszélni?
nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3-as és #4-es Miért működik bennem hasonló? Amiért felidegesít, hogy értelmetlenül viselkedik? Én úgy tudom, a kényszeresség cselekedetekben (amit kényszeres gondolat vált ki) nyilvánul meg, és nem az érzelmeinkben, tehát nem értem, miért utalna ez nálam kényszerességre.
nov. 26. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
A szegényebb vagy takarékosabb családban egészen természetes volt, hogy a szélét körbevágták és a szél nélküli darabokat tették a vendégeknek a kínálótára, a levágott széleket meg a háziasszony ette meg (titokban) vagy engedte megenni a gyerekeknek. De ugyanez ill. hasonló volt érvényben a sültcsirkére is: a ház ura meg a gyerekek ették a combját meg a mellék, a háziasszony meg a csirkehátat. Emlékszem, hogy anyámtól kérdeztem, hogy ő miért a hátát eszi, a válasz az volt, hogy mert "ő azt szereti".
nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is a széle fogy el a leghamarabb. Az ötfős családból négyen azt szeretjük jobban.

Sose gondoltam, hogy kényszeresek lennénk.

nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: na sose gondoltad mert nincs egy kényszeres testvéred és mert nem apád egyedül vágta ki az egész szélét és zabálta meg magában.
nov. 26. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!