Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legszörnyűbb mentális...

Mi a legszörnyűbb mentális betegség?

Figyelt kérdés

nov. 26. 18:59
A kérdező szavazást indított:
Szorongás
Depresszió
Borderline személyiségzavar
Anorexia
Pánikbetegség
Autizmus
Függőség(ek)
Kényszerbetegség
Skizofrénia
Egyéb
57 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Mindegyik szörnyű a maga módján, de pl. a demencia.
nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
DID
nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%
Amelyik neked van
nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 mi van ha valakinek több van?
nov. 26. 19:34
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Akinek több van az tudja a sorrendet szerintem :)
nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Kinek mi...Nekem az OCD.
nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Elegge meg tudom erteni miert a schizophrenia lett felszavazva, arrol hires a pszichiatria kb. meg a klinikai depressziorol (vagy koznyelven depresszio), de ha lattatok valaha Bipolar I rapid ciklusu (vagy nem) embert, az en pszicihaterem mondta veluk a legnehezebb.


Manias allapota majdnem olyan mint a schizophrenia pszichotikus allapota, csak meg aktiv is melle, es ez tarthat 1 hetig, 2 vagy 3 hetig. Rettento. Ugyanolyan jellegzetessegei vannak mint a schizophrenianak. Azt hiszi szivrohamot kap, majd ossze vissza beszel laptoprol, ananaszrol, a csillagokrol, lat valakit, mozog hogy honnan jon a hang, figyelik, vakarja magat veresre, ismerek egy illetot aki leugrott az erkelyrol eltorve a bokalyat "csak", szerencsere, ő bipolar II volt mondjuk.


Majd a mania utan egy olyan cseszett mely klinikai depresszio jon, hogy annyira kepes, hogy az orrabol hulljon ki a szaraz takony. Nem eszik, nem iszik, wc-zni is orul az ember ha elmegy. Termeszetesen oket is inkabb le antipszichozzak meg vagy ha kordaban tarthato akkor lamotrigine altalaban vagy carbamazepine, ilyen hangulat stabilizalonak, egy antidepresszans (de nem SSRI), majd az antipszichok esetleg valamilyen nyugtato.


Bipolar II sem a legjobb, de azert kordaban tarthatobb. Ott hypomania van, szoszerinti jelentese "mania alatti".


A bipolar I rapid ciklus rettento. Schizofren tunetek pozitiv/negativ + rettento klinikai sulyos depresszio + eros mania gyors; pszichotikus mint a schizofren hadar es ossze vissza mint aki kokainozott, nem alszik meg ilyenek majd total mely depresszio, es ebben a korforgasban el vegig. Kevesett hallani roluk mert... hat ilyet nem bir az emberi tudat sokaig, vagy mint emlitettem maniaban valahogy baleset. Sajnalatos, ez egy borzaszto betegseg.


Mindig van rosszabb persze, de a skalan nekem ez. Pedig en is sulyos rekurrens unip. klinikai depresszios vagyok meg egy par szemelyisegzavar es 5x probaltam en is "kiugrani", de mindig mazlim volt, ezt higyje aki akarja, az egyiknel valoban nem, ott en dontottem ugy, hogy nem, egyelore. 2022 volt a legaktivabb evem. Pedig szedtem gyogyszert.

nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ilyen nincs, hogy melyik a legszörnyűbb. Border vagyok, nekem nyilván ez elég szar, kifejezetten stigmás. Inkább együtt érzek minden más mentális beteggel, kemény élni bármivel is, amit kivet a társadalom és nem tud kezelni.
nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gabor49 ***** válasza:
26%
egyik se szörnyű nekem van egy pár
nov. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is van egy pár (szorongás, depresszió, borderline) de szerintem meg mind szörnyű... Skizofréniám nincs, de számomra az tűnik a legdurvábbnak így arra szavaztam. Szerintem ott szakad el legjobban az elme a valóságtól.
nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!