Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehetett?

Ez mitől lehetett?

Figyelt kérdés
Máskor is volt, hogy be kellett vennem 1-2-3szem Rivotrilt. Ma is ilyen alkalom volt, azt most hagyjuk, miért. Viszont bevettem 2 szemet és fél órára rá, ahogy feküdtem az ágyban, nagyon fáradt lettem és kb egy percig szédültem is. A vérnyomásom megmértem,olyan volt mint mindig, 108/67 ,pulzus 101. Lehet ma valamiért sok volt a két szem 2mg-os Rivotril a szervezetemnek, ettől volt a pici szédülés? Amúgy kb 4 éve szedem alkalom szerűen a 2mg-ost, orvos írja fel, de általában elég szokott lenni egy szem is, de ma mikor nem hatott az egy szem, bevettem még egyet. Máskor ilyen esetben nem szédülök, most picit megrémisztett.

dec. 1. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

A panikbetegsegre nem Rivotrilt kellett volna feliratni/felirni, mert az nem szorongasoldo, de az csak egy mellekhatasa. Eredetileg egy antiepileptikum, epilepsziasoknak. 20mg a max.


Neked valami antidepresszans kellene vagy Xanax vagy beta blokkolo mint metoprolol. Vagy ezeknek a kombinacioja.


Legtobb esetben xanax egyebkent mert az pont erre van. Nem fog elmulni a hatasa, ettol ne felj, max nem lesz az a megnyugvas amit eloszor ereztel, bar neked nem is lesz mert 6 mg clonazepam csuszik le a torkodon. Egyebkent nalam 8mg, en sem azt a szuzies elso hatasat a xanaxnak, de nem is kivanom oszinten.


A rivotrilnak fo mechanizmusa a serotonin modulacio es csokkenti a magas frekvenciaju ismetlodest az inhibicios neurotransmittereknek. Elvileg hatassal van a serotonin termelesben es modulacioban.


Donts kedved szerint, de erzesem az, hogy marad a Rivotril.

dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szedtem Xanaxot és Frontint is, azok nem hatottak. Két magán pszichiáter is a pánikbetegségemre a Rivotrilt javasolta, ami eddig mindig segített, most csak nem értettem ezt a szédülés dolgot.

Már elmúlt, szóval talán már oké minden, remélem legközelebb ilyen nem lesz. Tudom, hogy epilepsziásoknak is ezt írják fel, de más mentális betegségre is felírják, mint a pánikbetegség ( édesanyám is szedi, akinek tök más doki írta fel mint nekem,tehát nyilván mégis jo erre is, főleg, hogy ő is, én is évek óta arra szedem és hatásos).

dec. 1. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Ragaszkodo velemenyed van ahogy latom, tudnek mit mondani, de ertelmetlen a kiindulo okbol.
dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor tényleg inkább tartsd meg magadnak, ha a kérdésre nem tudsz hasznos választ adni! Köszi!
dec. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!