Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki abbahagyta az amfetaminfog...

Aki abbahagyta az amfetaminfogyasztást, mennyi idő kellett, hogy rendbejöjjön mentálisan?

Figyelt kérdés

Hónapokra leállok vele, de még 2-3 hónap után is jönnek a gondolatok hogy de jó lenne egy csík. Majd pár hónap után elkezdem újra, és általába egyre durvábban. Sok nap ébrenlét, szinte semmi étel. Mellette más partydrogok illetve füvezés is játszik. De az egyetlen amit megsínylettem mentálisan az a speed. Azok az ismerőseim is azt mondják, akik több éve abbahagyták, hogy a mai napig kisérti őket az a pörgés amit adott. "Olyan unalmas az életem mióta nem drogozok"

Aki megszabadult minden kábítószertől az hogy csinálta, és mennyi idő alatt sikerült neki? Az a baj én nem is tudom, és így kicsit nem is akarom elképzelni nélküle az életem. De az zavar, hogy sokszor túl nagy szerepet kap. Nem aljasodtam le érte soha, meg semmi ilyesmi, de sok embert elhanyagoltam miatta. Mostanába a füvezés is aggaszt már. Régen nem is szerettem, most pedig halomra szívom unalmamba. Pedig lehet az egyik legkártékonyabb mert ettől még lustább leszek.



dec. 2. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapján valószínű hogy a függőség már kis mértékben kialakult nálad. Ami persze logikus is hiszen az ilyen érzéseket (tudatállapotokak) sehogy máshogy nem lehet elérni. Akik leszoktak már pl rehabon drogokról ők azt tartják hogy annyi idő kell míg az emlékek elhalványulnak, amennyi ideje használtad a szert.

Vagyis kb meg kell nézni mikor próbáltad ki először, és hogy azóta mennyi idő telt el (és ha ugyanennyit tiszta vagy akkor már másképp tudsz rá tekinteni).

dec. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Biriboy válasza:
Felesleges abbahagynod. Aki ide ír ilyen kérdéssel az már függő és nehezen fogod tudni letenni. Kitartás és akaraterő no meg pénzhiány, ezek talán leszoktatnak róla.
dec. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 éve csinálom, de ezidő alatt többet voltam tiszta mint folyamatos hasznalo. Amint elkezdtem kb 3 honapig folyamatosan toltam, aztan 3-4 honap szunet, aztan par napig nyomtam, par honap szunet es megint hetekig nyomtam most megint szunet aztan nyomom megint. Orok korforgas
dec. 2. 20:28
 4/8 Biriboy válasza:
Biztos jó a cucc. :)
dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az elején azt hittem. De észre se vettem először, hogy megváltoztatott rossz irányba. Elhanyagoltam sokmindent és sokmindenkit miatta. Aztán már egy idő után jöttek a több napos lejövők stb. Hosszantartó depresszió amit először észre se vettem, de mégis demotivált vagyok, meg sz4r kedvü ha nem csinálom.

Ha hónapokig tiszta vagyok akkor is azon gondolkodok minden nap, hogy de jó lenne felszívni egy csíkot. A normális dolgokat az életbe meg nem annyira tudom értékelni mint előtte. Szóval nem biztos hogy annyira megérte.

dec. 5. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:

ez a demotiváltság és szar kedv csak erősödni fog, minél tovább tolod a cuccost. egy ponton már annyira elviselhetetlen lesz, hogy nem a pörgésért fogod szívni, hanem hogy ne üssön ki a letargia.

és ja, több év helyrejönni, már ha helyre lehet belőle teljesen jönni

dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez kicsit undorítónak hangzik, de kezdem úgy érezni hogy az is.
dec. 14. 00:27
 8/8 anonim ***** válasza:

olyan ez mint amikor sok évig vezeted a német prémium kombit, ami jól megy, jó a hangcucc, a csajoknak is bejön, és még pakolni is tudsz bele. aztán átülsz egy 10 évvel öregebb swiftbe, ami így vagy úgy de szintén elvisz A-ból B-be, de sosem lesz ugyanolyan.

szóvl ha van egy kis eszed es jót akarsz magadnak,az egész cucc-témát dobod a csá-ba, de főleg a speedet. szerinted ha 1 év ennyire megkarmol, akkor mi lesz 2-5-10 év múlva? AZ autós példánál maradva, ott már a swift is jó lenne már, de buszjegy se lesz... ugy meg lehet borulni

dec. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!