Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 40 éves férfi miért érzi...

Egy 40 éves férfi miért érzi szükségét annak, hogy rendszeresen posztoljon magáról Facebookon?

Figyelt kérdés

A kérdés azért érdekel, mert úgy tapasztalom, hogy nemcsak a 40-es, hanem lassan már a 30-as ismerőseim sem használják posztolásra a Facebookot. Múltkor beszéltük az ismerősökkel, hogy többségében hirdetések és elvétve egy-két csoportbejegyzés jelenik meg a hírfolyamunkban. Ha néha felmegyünk FB-ra, akkor általában azért, mert egy eseményről kell infó. Nekem már alig tesznek ki személyes tartalmat az ismerőseim és úgy tűnik ebben a korosztályban kiment a divatból a posztolás.

A kérdésben szereplő férfi heti rendszerességgel oszt meg magáról képeket vagy különböző témákban videókat, cikkeket, stb-t; amelyekhez rendszeresen hozzáfűzi a személyes véleményét. Ezekre kb. 2-3 lájkot kap, ritkán 1-2 hozzászólást. Nagyjából ő az egyetlen aktív ismerősöm és amikor felmegyek FB-ra a posztjai mindig ott vannak a hírfolyam tetején.

Elgondolkodtat, hogy egy 40 éves, érett embernek miért van erre szüksége?

Tapasztaltok hasonlót? Szerintetek ez ennyi idősen normális?



dec. 4. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kerdest neki kellene feltenned:Figyi, Jani, megjerdezhetem miért posztolsz annyit a Facebookra?
dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Talán magányosnak vagy jelentéktelennek érzi magát, és ez zavarja. Így próbál jeleket küldeni a külvilág felé, hogy észrevegyék a létezését.
dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy naplokemt használja a Facebookot
dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem erdekli, hogy most trendiseg miatt tilossa valt a Facebookot hasznalni, es a latvanyosan tavolmaradok mas, de igazan agyhalott platformokra mentek at.

Ja, es ot erdeklik ezek a dolgok, es vissza tudja keresni. Te meg miert is latod meg mindig? Mert nem Facebookozol.

dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A heti rendszeresség első hallásra azt jelentené, hogy hetente egyszer. Az nem baj. Vagy pontosítsuk.
dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

És az mennyire normális, hogy egy felnőtt férfi unalmas perceiben azon morfondírozik, hogy a 40 éves ismerőse miért posztol heti rendszerességgel a Facebookra?

Amúgy érdekes, nekem kb az összes ismerősöm szokott posztolni. Akit pedig idegesítőnek tartok ott leállítom a követést és máris nem látom,mit csinál .

dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem ekkora bárány, hogy beáll a sorba és ijedezve arrébb somfordál egy másik felületre, amit a csorda trendinek titulál a másik felülettel szemben..

Persze, ettől függetlenül, hogy sokat posztol és neten osztja meg a véleményét, könnyen jelentheti, hogy vágyik a másokkal való kommunikációra, de a való életben ezt hiányolja, ezért itt próbálja pótolni. De ez igaz kb minden ilyen személyes jellegű posztolgatásra akármilyen felületen.

Az meg, hogy kérdező téged ez ennyire lázba hoz, hogy hogy mer valaki szembemenni a nagy tömeggel és, hogy vajon ez normális e, megintcsak MÁSOK szemében.. Hát, esetleg ajánlom, hogy magadat, érzéseidet, gondolataidat is monitorozd, figyeld ilyen pontosággal és hévvel, mint a szóbanforgó 40es férfit.

dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Amiért egy 40 éves nő is!
dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem mentem át semmilyen más divatos, trendi social felületre. Csak FB-om van, azt is kb. hétvégén nézem és a kérdésben említett ismerősöm posztjai telítik be a hírfolyamot.

A jelenség furcsa számomra, mivel a korombéliek többsége már nem posztol vagy nem olyan gyakorisággal, mint ő. Ezért kérdeztem. N

dec. 4. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
36 éves lassan anyuka vagyok. Nagyon szívesen posztolom ki a pocakos, várandós képeim a Facebookra, mert ott csak a barátaim, közeli ismerőseim, rokonaim vannak és érdekli őket, hogy vagyok. Szerencsére kiszanàltam az olyan ismerősöket, mint a ilyen te is vagy kérdező.
dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!