Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bármilyen pszichiáter írhat...

Bármilyen pszichiáter írhat fel ADHD kezelésére szolgáló stimuláns gyógyszert?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és kétségbe vagyok esve. A figyelemzavaros tüneteim rengeteg problémát okoznak a munkahelyemen. Egyszerű utasításoknál is rosszul hajtom végre a feladatot, az önálló munkavégzésnél elnézem a szerződésekben az összeget/dátumot/partnert stb.


Jelentkeztem a SOTE ADHD ambulanciájára, 2,5 év a várakozási idő.


Fél év alatt 4x említette a főnököm, hogy gondolkozzak el, hogy ez az állás való nekem. Az a helyzet, hogy ez már a sokadik állásom, mert mindenhol kudarcot vallottam. Hiába szerepelek jól az interjún, teszek jó benyomást és tűnök intelligensnek, a napi feladatoknál hamar kiderül, hogy bármilyen hagyományos értelemben vett munkára alkalmatlan vagyok. Hiába sikerült lediplomáznom és több nyelven megtanulnom, a munka világa teljesen más, mint a tanulás.


Természetesen szerettem volna, ha alaposan kivizsgálnak a SOTE-n szakpszichiáterek, de nincs ennyi időm, érzem, hogy még pár hiba és kint találom magam az utcán. Nem a kollégáimmal van a baj, nem a feladatokkal, hanem én vagyok iszonyúan szétszort, úgy, hogy már minden létező módszert próbáltam implementálni a munkavégzésembe.


Gyerekkorom óta vannak tüneteim, de nem voltam kivizsgálva, csak a tanárok jelezték, hogy valami nem oké. Szorgalommal igazábol mindig tudtam kompenzálni.


Előre is köszönöm a válaszokat.



dec. 5. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Normál pszichiáter sajnos nem írhatja fel, ezért kell a kivizsgàlás.
dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pszichiáter olyan antidepresszánst írt fel, ami nem hivatalosan ADHD gyógyszer is egyben, bár nekem depresszióm van, inkább arra kaptam, csak amikor utána néztem, akkor láttam hogy egy csomó ADHD-s szedi. Duloxetin a hatóanyaga.

Figyelj sose árt, ha felkeresel egy szakembert, aki esetleg konyít az ADHD-hoz, lehet kitalál neked valamit és tud tanácsokat adni legalább. Szerintem próbáld meg, mert a várólista az undorító, mint ahogy látom írtad is, jobban jársz ha úgy kérsz segítséget, ahogy éppen tudsz. Nagyon sok sikert kívánok neked a továbbiakban és hogy sikerüljön menedzselned a tüneteket!

dec. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is mocskosul ADHD-s vagyok, nem kis szinten. Látszik is rajtam, meg is jegyezték többen. Állandó hiperaktivitás, de ha munkáról vagy tanulásról van szó mint ha kizökkennék a valóságból és a figyelmem csak 10-20%-a lenne a külvilág felé, a többi leragad a fejembe és felesleges gondolatok tömkelege pörög az agyamba, vagy épp konkrétan semmi ha épp tanulni kell valamit. Elkezdem olvasni a szöveget amit meg is kéne jegyezni, és pár sor után azt veszem észre hogy már nem tudom mióta nézem a képernyőt, de nem is figyelem mi van oda írva hanem elkalandozik a figyelmem vagy épp simán nyitott szemmel alszok. Engem azzal b4sztattak hogy nincs szorgalmam, meg lusta vagyok. Holott képtelen befogadni az agyam olyan dolgokat amik igazából krvára nem érdekelnek. A hiperaktivitás, impulzuskontroll hiánya meg csak annyiba b4ssza szét az életem, hogy nem birok egyhelybe ülni soha, muszáj mennem bulizni, vagy csak feleslegesen kocsikázni valamerre hogy történjen valami. Önkontroll nulla. Amúgy ADHD-ra Ritalint szoktak felírni, ami kisdózisú orvosi amfetamin. A kezeletlen ADHD-sok meg, pont mint én jó sokszor stimuláns drogok függői lesznek hogy legalább annak a hatása alatt normális legyen a figyelmem és fókuszált legyek ne kalandozzak el a semmibe. Most is tegnap előtt óta vagyok ébren tök feleslegesen, mert elkezdtem speedezni és nyilván minek is hagynám abba.

Aztán persze megbánom, de kezdődik előlről mert jön a depresszió, lejövő, koncentráció hiánya, fáradékonyság stb. Lényeg az, bármit teszel véletlen se kezdj el stimuláns drogokat használni mert biztos lehetsz benne, hogy rákattansz! Akik tök egészségesek mentálisan, azokra nem olyan jellemző.

De kicsit fel is dob, meg pörget és tudsz figyelni konkrétan jobban csinálsz mindent. Cserébe nem tudsz enni, meg aludni. Meg én pl a mértéket se tudtam tartani soha.

dec. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ideiglenesen kérhetsz az orvostól Edronax (reboxetin) nevű antidepresszánst. Noradrenalin visszavétel gátló, off-label írják ADHD-ra is. Persze nem Strattera meg Ritalin, de több mint a semmi, egy próbát megér. Sőt, ha szerencséd van a dokival, akkor esetleg Stratterát írhat neked off-label bipoláris diagnózisra is (de Ritalint már nem, azt csak ADHD-ra specializálódott ember diagnózisa után lehet)


Esetleg keress a neten orvost aki magánban foglalkozik ilyennel. Magánkórházakban szoktak még ADHD vizsgálatot csinálni, csak az kegyetlen drága. De ha azt nézed, hogy 2.5 év a várakozási idő, akkor annyi idő alatt bőven visszajön a pénz amit ráköltesz egy vizsgálatra.

dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Strattera az ég világon semmire nem jó.


Egyébként nem a kivizsgálás a drága. Az megvan 200 alatt. Utána havonta szedni a stratterát, na az rohadt sok, egy életen át. Majdnem 50ezer forimt a havi kezelésem. Mármint minden is. Hashimoto, ADHD, anyám kínja. A bitinex (strattera) több, mint 20k. A guanfacine is sokezer forint. Ott van még a bupropion. Szedem a hülye letroxot meg szelént, mert hát nyilván hashimotos vagyok, ha adhdm van. Ég világon semmit nem hatnak ezek a fosok. A stimuláns lenne az egyetlen ami működhetne, de azt is vagy emelni kéne, vagy totális függőség lenne a végére amikor már az orvosi adag nem elég. No, és a ritalin is 20 30 között van. A jobb vyvanse, meg 30 fölött.



Természetesen a tesztoszteron szintem is alacsony, teljes az adhd csomag. Szóval el se tudom képzelni mennyibe fog kerülni a koksz havi szinten.

febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van akinek pont a Strattera jön be. Mindenki más. Van akinek csak a Ritalin jó, de van aki Elontrillal/Edronaxszal megússza. Nagyon emberfüggő kinek milyen gyógyszer jön be.
febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!