Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás vagy pánikroham?Mi...

Szorongás vagy pánikroham?Mi köztük a hasonlóság és a különbség?

Figyelt kérdés

Nyáron többször rámjött a pánikrohamhoz hasonló de nem tudom,hogy szorongás lehetett-e vagy pánikroham.Mostanába is néha van ,hogy mindennap,de van ,hogy eltűnik egy időre.Van amikor van kiváltó oka néha meg ok nélkül jön.Eleinte néha sírással néha meg belső remegéssel kezdődik(ilyenkor a hasamban és a lábamban érzem ezt a belső remegést).Aztán elkezd verni gyorsabban a szívem meg szúrni.Utána meg légszomjam van.Van hogy elzsibbad mindenem és hányingerem lesz.Egy ilyen elég sokáig eltart van hogy csak úgy szűnnik meg hogy alszom.Általában a legszomj meg a gyors szivverrs hamarabb elmúlik.De a belső remegésnél csak az alvás az opció aztan felkelek és van mikor folytatódik elölről van amikor emúlik egy darabig.Éreztem már azt hogy elsötétedik körülöttem minden és a hangok is elhalkulnak és azt hittem meghalok.De viszont nem hiszem hogy pánikroham lenne mert az mintha erőteljesebb lenne és szinte lefagy teljesen az illető vagy ennek is vannak erőségei?


Akinek van ebben a témában tapasztalata az leírná hogy neki milyen tünetekkel jár- e együtt illetve van-e szorongás mellett neki pánikrohama.Illetve ha már sikerült ezeket leküzdeni akkor mi segített neki.Köszönöm előre is a válaszokat.Légy szíves csak az írjon aki segítő választ tud adni a negatívból nem kérek.



dec. 6. 04:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem tudlak diagnosztizálni, és nem tudom, mennyire univerzálisak a pánikroham tünetei. Én onnan tudom, hogy az enyém az volt, hogy amikor először előfordult vagy 15 éve, és azt hittem, sztrókom van, bevitt a mentő, és kivizsgáltak, és azután mondták.

Nálam úgy jelentkezik, hogy elkezd vibrálni a szemem, de úgy, hogy alig látok, emiatt dezoerientált vagyok, majd nagyon durva zsibbadás jön, ill. van, hogy nem tudok beszélni, nem jutnak eszebe a szavak, akármennyire koncentrálok. Már tudom kezelni, de akkor is pokoli, régen ilyenkor totál kipurcantem, sokáig tartott, és le kellett feküdnöm alundi. Sok éven keresztül megvoltam nélküle, majd mostanában sajnos a sok stressz ismét előhozta, még akkor is, amikor tudat alatt őrlődtem, és nem azon kattogott az agyam.

dec. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
33%

A szorongás egy olyan komplex negatív tónusú érzelmi állapot, melynek szubjektív és objektív összetevői vannak, élettani, magatartásbeli és verbális változásokkal. Nehéz határvonalat húzni az egészséges szorongás (a szorongásra való képtelenség kóros állapot!) és az azt meghaladó között. A negatív leírás itt az adott helyzetből való menekülési kényszert, vagy a helyzet elkerülését jelenti, mely a szorongás definíciójának alapja.


A pánikzavar egyszerűbben megfogalmazható a BNO alapján: a panikzavar rohamokban jelentkező szorongásos epizódokat takar, jellegzetes tünetekkel, pl. szapora légzés, emelkedett pulzus és vérnyomás stb.


Elkülöníteni a kérdésedben megfogalmazottakat úgy lehet, hogy a pánikzavar alapja a szorongás, viszont a pánikzavar akut tüneteit nem említetted, így képbe kerül a szorongás egy spec. formája, a GAD (generally anxiosus disorder), vagyis a generalizált szorongásos állapot.


Természetesen nem diagnózisokat mondok, ahhoz több adatra, személyes vizsgálatra, a DSM kézikönyvben való kritériumok teljesüléséhez lenne szükség, csupán megpróbáltam a két problémát definiálni neked a kérésed szerint.

Jobbulást kívánok, és szerintem mindenképp keress fel egy szakembert, aki tud segíteni, akiben megbízol.

dec. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!