Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok leszokni a...

Hogyan tudok leszokni a telefon csekkolgatásról?

Figyelt kérdés

Valamiért már mániákusan nézem a telefonom, hogy valaki írt e, valami történt-e, de nyílván tudom hogy nem is tud jönni értesítés mert letöröltem a legtöbb social appot, tindert mindent csak az insta meg a facebook van de ott is csak pár emberrel beszélek.

Azt vettem észre, minél többször nézem és látom hogy sehol semmi annál rosszabbul vagyok, halmozódik. Már realizáltam egy ideje mi a helyzet de folyamatosan ez megy. Reelseket szoktam nézni néha órákat de most már azt sem akarom a dopamin miatt.. ötlet? hatlat?


dec. 11. 18:52
 1/3 Grimfox ***** válasza:
A telefon nézegetése csak egy tünete egy olyan problémának, amivel nem egészen vagy tisztában. A telefon nézegetése ennek kényszeres kivetülése. Ha a gondolataidat, és érzéseidet megfigyeled, amik felmerülnek mielőtt megnézed, és miután megnézed a telefonod, olyankor amikor nincs semmi, és olyankor amikor van, kaphatsz fogalmat arról, hogy miért érzel kényszert a telefon nézegetésére. Esetlegesen egy pszichológussal is konzultálhatsz, aki segít kideríteni, minek a tünete a dolog.
dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
dec. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elmondom nekem kb mi vált be, lehet neked is bejön, lehet nem...


1. lépés:

Járj wc-re telefon nélkül.

2. lépés:

Úton munkába / suliba ne vedd elő. Zenét hallgatni ér.

3. lépés:

Tarts "digitális detoxot", 2-3 napot vagy akár egy hetet is. Akikkel napi kapcsolatban vagy szólsz, hogy nem, nem leszel elérhető, ha nagyon kellesz hívjon fel.

Nem, nincs baj, de újra szeretnéd értékelni az életedet (ha nem is szeretnéd, ha 1 hétig az online világ nélkül vagy, újra fogod) és ezt telefon nyomkodás nélkül szeretnéd.


Bónusz és nem is olyan nehéz:

Amikor találkozol valakivel, elő se vedd a telefonod. Meglepően többet tud adni egy ilyen találkozó, ha a másik nem tartja be, akkor az fog feltűnni, mennyivel kevesebb figyelem jut rád, ha ő nyomkodja olykor. Ha meg ő sem nyomkodja az egy csodálatos barátság elmélyülését is jelentheti.


Érdemes tisztázni, hogy vagy nem fogsz kimaradni semmiről, lemaradni semmiről, vagy ha igen, majd pótolod. Felgyorsult a világ, van egy igényünk arra, hogy lépést tartsunk, mert kíváncsiak vagyunk és szociális lények, szeretnénk tudni mi van azokkal, akik közel állnak hozzánk, meg kilógni sem szeretnénk a sorból, ez ösztönös. De nem tudjuk normálisan kezelni ezt az információ áradatot, ezért jobb, ha nem tesszük ki magunkat kontroll nélkül, mert ilyesmi tünetekkel is jár.

dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!