Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hany frontin utan tudok...

Hany frontin utan tudok egybol elaludni?

Figyelt kérdés
nem szedtem még nyugtatot, egy ora alatt bevettem kettot, de nem erzem hogy egybol eltudnek aludni, par szemem van szoval nem ertek ehhez, barinom adta, mert eleg rossz idoszakon megyek keresztul es hatha ettol tudnek aludni

dec. 11. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Egy db 25 mg is elég ütős, ha még eddig sose szedtél. Nekem például a felétől pár óra múlva leszek nagyon álmos.


Gondolom ha egészet vennék be, kb 2 óra múlva hatna úgy igazán.


Én is csak nagyon ritkán veszek be felet.. Legutóbb 3 éve vettem be pár db - ot, de most nálam is nagyon stresszes hetek voltak. (családi ügyek).

dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Nehogy bevegyél többet, ha már kettőt bevettél. Az is nagy felelőtlenség volt. A frontin vényköteles, csak orvos írhatja fel és csak az általa meghatározott adagban szedhető. Ha nem neked írták fel, ne szedd.

Ha úgy érzed, szükséged van nyugtatóra, első körben a háziorvoshoz menj.

dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Miért kéne egyből? Egyébként amíg a neten lógsz, addig nyilván nem fogsz aludni... Az első, hogy kapcsolj ki minden gépet, telót, tabletet, stb.
dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hat engem először a 0,25os is kiütött...
dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tudom miből vagyok 55 kilos nőként, de sosem szedtem nyugtatót és ennek ellenére a 0.25mg Frontint meg sem éreztem. Egyszer elvettem anyukám 2mg Rivotriljából, mert ki voltam készülve, nem tudtam aludni, azt sem bántam volna, ha napokra bágyadttá tesz, de attól is pont hogy csak kellemesen aludtam egyet.
dec. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

0.25 sokat nem er, 0.5mg tol kezdodik a terapeutikus hatas, a max adag az 4mg/nap egyebkent. Hogy elaludj az attol fugg mennyit szedsz most, milyen gyakran. De a frontin egy szorongasoldo, nem altato. Altato a zolpidem peldaul. A rivotril meg antiepileptikum csak mellekhatasa, hogy "lenyugtat", un. "GABAkin" mechanizmusu mint a Xanax.


A zolpidem es igazi altato tarsai mas benzodiazepine receptor egyseget celoz meg mint a Xanax, Rivotril, marmint ugy mondom, inkabb szelektiven, pont, hogy aludjal.


A Xanax, Rivotril mint GABAkin-ek a BZD helyen keresztul hatnak. Az altatok mint zolpidem pedig α1β2γ2-re van hatassal. Itt egy kep, hogy mirol beszelek [link]


Nem erdemes szedni Xanaxot, Rivotrilt csak alvasra, mert azoknak kozepes a felezesi idejuk/AUC hamar raszoksz, a szorongasoldo hatas miatt meg mentalisan is, meg johetnek rohamok amik jo ritkak de megijesztik a tobbi embert, holott ezer millionyian egy nap alatt leraktak mg-okat es nem lett rohamuk, max visszatertek a regi szorongasok amiktol mar elszokott az illeto, plusz elvonasi tunetek, minel magasabb a mg annal erosebben jonnek vissza.


Remelem tisztan elmagyaraztam az altatok es antiepileptikumok (abba mondjuk nem mentem bele reszletesen, hogy feszultseg gatlo Ca+ vagy Na+ okon keresztul hatnak meg, mind a kettonek van mellekhatasa szinten), a Xanax meg tarsai a BZD helyen "nyitnak" helyet, hogy legyen Cl- influx es erositi a hatasat az egesz GABA(a) neurotransmitternek, ami maga egy nyugtato neurotrans. Ezert erzed azt amit erzel. Es ezert lehetnek durva mellek hatasai, mert az egesz (es nem csak egy reszet) GABA(a) neurotrans. aktivitasat noveli.

dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!