Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez, ha "beRivotrilez...

Miért van ez, ha "beRivotrilezi" magát?

Figyelt kérdés
Egy közeli rokonom pánikbeteg, szorongó személyiség. Sokszor van pánikrohama, ilyenkor szokott bevenni Rivotrilt, mert ezt írja neki már évek óta a dokija. Olyankor mintha teljesen más ember lenne. Vidám, szóf*sàsa van, már bocsánat, az amúgy zárkózott természetével képes bárkivel, bármiről órákig beszélgetni megállás nélkül. Teljesen felszabadul és csak dumál és dumál. Más is ilyen, ha beveszi a Rivotrilt?

dec. 12. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen van ilyen, ez a paradox hatas. Nalam is ez van, en 8mg rivotrilt szedek. Masok ettol 8 napig aludnanak, en meg neha eberebb vagyok mint masok ahogy a te rokonod "Vidám, szóf*sàsa van", es en is zarkozott, introvertalt szemelyiseg vagyok. Xanaxxal ugyanez, nekem az nem oldja a szorongast, pont az, hogy onbizalmat ad de ilyen aggresszivat.
dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Régebben mikor én Frontint szedtem, nekem is olyan volt,hogy sokkal nagyobb lett az önbizalmam, nyitott voltam a világ felé. Akkor a rokonom is valami hasonlót érezhet ezek szerint.
dec. 12. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Ezen mi az érdekes? Oldja a szorongàst, azaz a gátlásait. Persze, hogy szociálisabb lesz.
dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szedtem soha Rivotrilt ezért nem tudhatom a hatásmechanizmusát. Csak azt látom, milyen lesz tőle ő.
dec. 12. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
A rivotril is benzodeiazepin, ugyanaz a hatásmechanizmusa mint a frontinnak.
dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak a Rivotril lassabban fejti ki a hatását és tovább tart, a Frontin gyorsan fejti ki és rövidebb ideig hat.
dec. 12. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez farmakodinamika es kinetika. Nem mindegy mikor vesz be ketto tablettat egyszerre, kulon 5 oraval vagy egybe. Mas a hatas, mas a felszivodas. Feherjehez kotodes. Tobbet nem szivesen irok mert leszavaznak az okoskodasomert.


Csak annyit irok a szakteruleten vagyok, valamint kiegeszitenem, hogy a xanax es a rivotril - azaz alprazolam es a clonazepam eloallitasa (alapanyag beszerzes is) sem mindegy.


Tehat Rivotril termek nem egyenlo Clonapam termekkel peldaul (Kanadai "generikum" termek, hatoanyag ugyanaz, de elteres van), valamint Frontin (magyar masolat, "generikum" termek, ugyanaz mint a Clonapam-nal) nem Xanax hiaba alprazolam az aktiv hatoanyag a fent emlitett (felsorolt) faktorok miatt. Nagyban hasonlitanak a masolatok ("generikumok), igen. Viszont valamikor nagyon nem.


- A clonazepamnak a serotinin szintekre is hat, illetve SSRE tulajdonsaga is van, es benzodiazepine GABAA pozitiv modulator.


- Alprazolam striatum dopamin szintet noveli, mellette GABAA BZD helyen hat "megnyitja a klorid influx kapukat".


Ezert a clonazepam antiepileptikum, az alprazolam anxiolitikum (szorongasoldo)


Ennyi, bocsanat.

dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Két külön pszichiáterhez járt eddig és a szorongásàra, pánikbetegségére mindkettő Rivotrilt írt. Nekem hasonló dolgokra Frontint.

dec. 12. 13:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!