Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Társas élet, barátságban a...

Társas élet, barátságban a magány félelmét, hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Igazából munkahelyen megismertem egy csajt, és egy srácot is. Csajba szerelmes voltam, srác meg olyan mintha a testvérem lenne. Csajjal pár randi volt, de abba maradt. Betegesen néztem az instáját és facebookját és ha már +1 oda-vissza követést láttam, betegesen elkezdtem aggódni, hogy vajon éppen megcsal -e. Így saját döntésem alapján abbamaradt a csajozásom.

Palival szintén. Bevallom nekem nem voltak haverjaim. Nála nem is az insta nézegetés a fontos hanem az, hogyha nem ír vissza rögtön arra gondolok hogy már nem akar barátkozni velem, esetleg letiltott... Egyszer elkezdtem hivogatni, mert messengeren átlátszó volt a pipa egy napig, aztán kiderült hogy orvosnál van...

Borzalmas ezt a stresszt átélni, mert így nem a saját életemet elém hanem csak másért dobog a szívem és ez határozza meg a napomat. Plusz egy ilyen eltűnésem, kiborulásom után azokat bántok meg, akiket nagyon szeretek..

Anyukám és apukámmal jó volt a kapcsolatom.

Amúgy 25 éves férfi vagyok, és Budapesten élek.



dec. 13. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Menjél pszichológushoz, jó eséllyel sématerápiára, mert csökkentértékűség sémád van. Valójában a jó kapcsolatú apukád és anyukád a földig rombolta az önbizalmadat. Keresd a kapcsolatokat öncélúan, nem a párkapcsolat vagy barátság céljából, hanem szórakoztató időtöltés céljából tét nélkül.
dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát ez kellemetlen, mivel én nem vagyok féltékeny típus, sőt, én nagyon szabad szellemű vagyok ezt elég nehezen tudom megérteni. Viszont van pár barátom/barátnőm akik hasonló módon ráparáztak az ilyen dolgokra és nekik pont az segített hogy volt valaki akiben megbízhatnak, ugyanakkor extrovertált, így megszokták, hogy attól, hogy valaki másokkal is ismerkedik, ugyan úgy a barátjuk marad.

Azt javaslom ne zaklasd azt a srácot, ha ő bír téged magától is akarni fogja a barátságotokat. A lány miatt sajnállak de lehet ha tisztázod vele, hogy te félsz attól hogy megcsal, megérti és ha beköveti egy fiú akit ő visszakövet megmagyarázza ki az.

+ Segít ha hozzád hasonló lojális és ragaszkodó, introvertáltabb, vagy ellenkezőleg nagyon extrovertált személyekkel ismerkedsz. (a legjobb ha próbálkozol, az őszinte barátok úgy is melletted maradnak) 17L

dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!