Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia betegségnek...

A skizofrénia betegségnek létezik konkrét fizikai vizsgálata?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen agyi ultrahang és abban jellemzően skizofréniai eltérések? Vagy ilyen fizikai tünete létezik?
dec. 14. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen letezik. Nem ultrahang, hanem annal pontosabb eszkozzel, MRI-vel.


[link]

dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És én kérhetem, hogy csináljanak nekem ilyen vizsgálatot akár tb-set akár fizetőset?

Amúgy ebbe a cikkbe csak egy ember röntgeje van és nem mutat egészséges ember mintázatát.

dec. 14. 17:34
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt írja rólam a pszichiáter, majd ezen lelet alapján egy másik pszichiáter azt állítja skizofrém vagyok.


Kontroll vizsgálatra érkezik. Megbeszélt időpontban jön.

Pszichésen jól van. Alvása rendben, rumináció nincs. Lehangoltság, életúntság nincs, otthoni

feladatait ellátja. Esz matrimon kapcs-a kiegyensúlyozott.

St: Viselkedése nyugodt, rendezett megjelenésű. Kommunikációja barátságos , senzitiv készenlét jellemzi, rejtőzködés, disszim nem kizárható. Éber, orientált,

tiszta tudatú. Figyelem felkelthető, terelhető, percepciós zavarra utaló jel nem

észlelhető. Gondolkodás alakilag ép, szomatikus panaszok. Doxazma nem kerül felszínre. Euthym, emocionálisan

rezonál. Suic int. nincs. M-I funkciók kornak és iskolázottságnak megfelelőek . Veszélyeztető tünete nincs. Morbustudata nincs.

Diagnózisok: F2390/3 - Nem-meghatározott akut és átmeneti pszichotikus zavar

Javaslat: Rendszeres kontroll mellett maradhat gyógyszermentes

kontroll 1 hónap múlva.


Amúgy még el is fogadom, ha valóba van egy ilyen betegségem. Viszont egyik orvos se beszélte meg velem, hogy például ez, és ez miatt lennék skizofrén. Egyszerűen csak leírta. Egy másik orvosnak a vizsgálatából. Egyébként 12 db ilyen pszichiátriai leletem van és mindegyikben ugyanez van leírva.

És az egy éves pszichiátriai kezeléseken sosem a skizofrénia volt a diagnózis, hanem az akut pszichotikus zavar. Tehát egy ilyen zavarom volt és az miatt kaptam ezt az egy éves pszichoterápiát. És MRI-t sose mondták, hogy lehetne csinálni.

dec. 14. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

De mutatja, elmagyarazom, mert nyilvan egy atlag ember az orvosi terminologiat nem erti.


Egy kiserletnel, tanulmanynal, barmi ilyesminel van egy "control" meg egy "subject" group (csoport). Az elobbi akinek nincs semmi baja, az utobbi akinek van.


Menj le a "Figure 6." kepig tekerj le odaig. De ha igy sem tiszta, kivagom a kepet es feltoltom es itt egy link: [link]


Elso sor: Ott van a Control azok olyanok mint te (remelhetoleg) vagy aki az utcan setal es annal nagyobb baja nincs, hogy nem kapta meg a kedvenc turorudijat a boltban.


Masodik sor: Akik magas riziko faktort mutatnak az MRI alapjan, hogy schizophrenia eloelvaltozasait mutatjak


Harmadik sor: Schizophreniasok echephalo kepe (agyi kep)


Egyebkent csinalhatnak neked is, de maganban ilyen indikaciora. De meg talan ott sem biztos. Az meg nem olcso. TB-re max ha valami konkret bajod van, cerebralis aneurism peldaul az azonnali eset, ott mondjuk CT van - gyorsabb mint az ultrasosographia es pontosabb + nem csak egy szem latja, percek alatt meg van, mig az ultrahang lehet akar 30 perc is mire a megfelelo helyen megtalalja pontosan a gondot a szakerto es csak o latja amit.


De TB-re nem pazaroljak az idot ilyen kivancsisagokra "sajnos". Meg nincs mindenhol fejlett uj MRI gep.


Kerdezz nyugodtan ha van meg kerdesed.

dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

3


Amit leirtal teljesen rendben vagy szinte. Morbustudat = betegseg tudat, az nincs neked. F2390-et mindenkire rahuznak a pszichiatrian kb., mert kell valami diagnosis. Az F2390 nem meghatarozott akut. polym. pszichotikus zavar, ezt most hosszu lenne elmagyarazni, ne torodj vele. Ha kronikus lenne akkor lenne erdekes, de meg akkor sem nagyon. Latom a hazassagi kapcsolatod is rendben, perceptalo kepesseged rendben, motor-intellektualis funckiok oke. ruminatus (stresszesen ugymond "porog" az psziched) nincs.


F2390/3 az F3390-t is jelenthet, ami nem meghatarozott depressziv rendellenesseg.


Ez a st. teljesen rendben van kiveve a betegsegtudat ami elvileg az F2390, de azt mondom mindenkire rahuzzak aki ideiglenesen kivan az elettel. Gondolom tortent valami aztan mentel vagy bekerultek pszichiatriara.


Ami ugymond gond, somatizacios gondjaid vannak, fejfajas, hasmenes ilyenek gondolom az idegessegtol. Gondolom valamilyen antidepresszanst szedsz esetleg frontin (+ valamilyen antipszichotikum, de ez ritka ilyen esetben).


Ez az egy diagnozisod van? Mert ez elegge, kell lennie ott van kb. 3 dbnak, mert erre frontinnal tobbet nem nagyon lehet irni indikaciora tamogatottan gyogyszert, de a doki mindent el tud intezni, szoval mindegy, nagyon nagy a hataskor azert.


Mar kozepkoru lehetsz kb. schizophreniara utalo jelek negligalhatoak szinte teljesen, de nem ismerem az elozo anamnesisedet, stb. Ez csak egy status - "mi van most". De nem is kerek, a diagnosisbol latom, hogy egyaltalan nincsenek - jelenleg - schizophreniara utalo jelek vag schizoaffektivra.

dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nincs előző. Ebből van 12 db-om.
dec. 14. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

6


Hat az jo erdekes ha mindenhol F2390/3 van. Az kb. sine morbo a pszichiatrian, ha valaki oda kerul. valaki be sem irja.


Ha hatarozottan F3390 lenne akkor ott mar lenne hatarozott diagnozis, de egy ak. poly ps. zav. mondom mindekire rairjak ezt majdnem aki jart pszichiatrian barmilyen okbol szinte. Maganban megertem mert ott ha irnak valami tavolrol is lathatatlan diagnosist akkor jar penz.. na mindegy, de lenyeg, hogy valami okosat irjanak es akkor lesz fagyi vagy csoki.

dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, tehát úgy a leginkább érthető, hogy mit is szertnék, hogy van a 3-asban leírt leletem és nagyon személyesen részletezve az egyedi sztorit nem írnám le. A lényeg hogy a pszichózis vagy akut pszichotikus zavar volt, az miatt voltam a zárt osztályon. És most voltam elmeorvosi igazságügyi szakértői (röhejes elnevezése van) vizsgálaton. Na ezen a vizsgálaton meg már azt írtál le, hogy én skizofrén vagyok. Na de vizsgálat valójában nem volt, de komolyan... Hanem az előző leletekből ezt írta le a doktor. Na most amúgy ez külön 150ezer forintos vizsgálat volt. Bosszantott is, hogy konkrétan nem történt vizsgálat tényleg, mert csak az előző leleteimet kérte már akkor is.


Szóval ha skizofrén is vagyok, ha az gyógyíthatatlan is, de kezeleni lehet.

dec. 14. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy par dolog ami nullaval osztja a dolgot.


- Pszichésen jól van

- disszim (disszimilacio; megteveszteni masokat, takarni az igazat magadrol) nem kizárható

- Morbustudata nincs

- Rendszeres kontroll mellett maradhat gyógyszermentes


A schizophrenianak van skalaja valoban. De gyogyszermentesen hagyni egy kronikusan elofordulo pszichotikus szemelyt felelotlen. Ahhoz meg min. 1 antipszichotikum kene veszhelyzetre - ha tenyleg az vagy. Es az a betegseg nem olyan, hogy elmulik aztan visszajon mint a tavasz meg az osz.


Ellentmondasok sorozata: pszichesen jol vagy, de ketelkedik abban, hogy az igazat mondod. Nincs betegsegtudatod (kiszamithatatlan vagy), majd havi kontrollal maradjon a gyogyszermentesseg.


En dijazom, hogy gyogyszermentes legyel, de a schizophrenia nobel dij az nem igy nyerheto el. Mondom, majdnem mindegyik orvos (pszichiatria foleg) sine morbo szinten irja a diagnosisba ha nem talal semmit, hogy akut. poly. pszich. zavar. F2390. Es mar ez rosszul hangzik annak aki nem tudja, hogy mi a fene ez, hogy pszichotikus zavar. Enyhitetett volna, ha tenyleg a 12 db ennyit takar, hogy akkor F2300-at ir akut. poly. pszich. zav. skizoph. tunetei nelk. De ugy latszik ezt orvosa valogatja, F2300 vagy F2390 vagy F3390 vagy ezek variacioi.


Ezeket odairjak panikbetegre, klinikai depressziosra, insomniasra, schizophrenre, bipolaris I/II-re, szemelyisegzavarosokra is es kb. mindenkire aki bekerul jarobeteg/fekvobetegkent. Tisztelet a kivetlenek. Csak barmi gondba kerulsz, rendorsegi ugy mondjuk, hat nem fognak a jobbik szemukkel nezni rad ha latjak, hogy pszichotikus voltal.

dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!