Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikeres terápia lényege?

Sikeres terápia lényege?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a sikeres terápia nem a választott módszeren múlik, hanem a páciens és a terapeuta között kialakult (bizalmi) viszony a lényeg. Állítólag ez a legfontosabb. Ezt meg tudja erősíteni, aki már túl van egy több éves sikeres terápián?


A múltbeli sérelmeknek hangsúlyos szerepet kell kapni egy terápiában?

Fel kell őket dolgozni ott?



dec. 16. 15:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Az ülések mekkora hányada szóljon a múltról, múltbeli traumákról, sérelmekről?
dec. 16. 15:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a terápia akkor sikeres, ha kézzel fogható eredménye is van, nemcsak szubjektíve érzed magad jobban, hanem több barátod, jobb állásod, stabilabb helyed van az életben, hatékonyabban helytállsz a váratlan helyzetekben. Egyénfüggő, hogy a múlttal kell-e többet foglalkozni, gyógyszer is kell-e vagy másképp kell megközelíteni a problémákat.
dec. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

Nem ezekre gondoltam. Amit írsz, az a terápia következménye és a siker mérhetősége.


Arra vagyok kíváncsi, hogy a terápia során mi vezet eredményre?


Eddig két terapeutával volt kapcsolatom és a múltat átbeszéltük az első pár alkalommal, de csak olyan célzattal, hogy megismerjék az élettörténetemet és nagyjából összeálljon a fejükben egy kép.


De egyik esetben sem elemeztünk ki múltbeli történéseket, hogy adott szituációban mit éreztem, kell e azzal foglalkoznom, kihat e a jelenemre?


Kellene ezzel ilyen szinten foglalkozni?

dec. 17. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok, bár nem terapeuta szóval terápiát nem tarthatok csak tanácsadást.


A terápia sikerét én ugyanúgy írnám le mint a kettes, de szerintem a szubjektív jóllét növekedése is ugyanúgy fontos.


Az út, hogy mi vezet eredményre egy összetett hatás amelynek a legnagyobb eleme a terap és kliens közötti bizalmas kapcsolat, a második legfontosabb elem a terapeuta személyisége és visszajelzései, a harmadik pedig a konkrét módszer, gyakorlatok.


A múlt átbeszélésével nem "kell" foglalkozni, egyénfüggő. Viszont a terápia általában a személyiségbe beivódott hosszú távon működő mechanizmusok felszámolását, megváltoztatását tűzi ki célul, így hangsúlyos a múlt szerepe - de nem feltétlenül szükséges összetevő mindig.

dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es, köszi szépen a második felét.


2-es egyébként a sikeres terápia eredményét fogalmaztad meg.

4-es már inkább az odavezető utat! Köszi!

dec. 22. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!