Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autistaként mit tudok tenni...

Autistaként mit tudok tenni azért, hogy beilleszkedjek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen megy a szemkontaktus és szorongok ha közösségekbe kell menni. Mindemellett szenzorosan is érzékeny vagyok. (Főleg hang, de a fények is.)


Kiközösítettek és/vagy nem fogadtak be több zsidó közösségben is, mert nem vagyok olyan mint az átlag.


A kérdésem az, hogyan tudnék jobban neurotipikusnak tűnni?



dec. 20. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En is az vagyok. Nem kerülöm a szemkontaktust, de kimerít a társaság. Kb. 2 órát bírom. Ezt kell megértsd hogy tartsd tiszteletben a határaid, hogy mit mennyit bírsz, hogy ne kelljen színészkedni, mert az fárasztó
dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Ne próbálj meg másnak tűnni, mert félrevezeted az embereket es kimeríted magad
dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De másnak kell tűnnöm, mert így nem fogadnak el.


Végig ott kell maradni. Ezért akarok trükköket tanulni arra hogyan maszkoljak jobban.

Próbáltam beszélni a rabbival és a kántorral arról, hogy mi a helyzet velem, de nem kaptam semmi segítséget. Szóval marad a maszk.

dec. 20. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Miért kulcsszó vagy mi a "zsidó" a kérdésben?
dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mivel zsinagógai közösségekről van szó, ezért gondoltam releváns lehet.
dec. 20. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
És mi értelme peldaul hogy nagyon nyíltnak es energikusnak mutasd magad, miközben alig várod hogy otthon légy este 21 ig es végre a falat bámuld es az emberek már terhedre vannak. Es ha magadra erőlteted a társaságot előfordul, hogy ingerült leszel!
dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
És ha nem akarsz oda tartozni akkor mi van? Nem lenne könnyebb?
dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De engem nagyon érdekel a zsidóság, ezért szeretnék odatartozni.


Ráadásul egyik nagyülőm zsidó, de mivel édesanyam nem az, így be kell térnem ha zsidó akarok lenni hivatalosan is.

dec. 20. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Na akkor most értettem meg a kérdésed. Szerintem kimondtad a választ. Mondd el nekik, ahogy ide leírtad "engem nagyon érdekel a zsidóság, ezért szeretnék odatartozni". Ha ezt megértik, hogy neked ez mennyire fontos akkor nem fognak kiközösíteni.
dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már megtörtént.

Mégis kint vagyok.


Következő lépés esetleg?

dec. 20. 20:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!