Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy sikerült feldolgoznod a...

Hogy sikerült feldolgoznod a szüleid súlyos betegségét?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akiknek a szülei valamilyen súlyos betegségben szenvednek/szenvedtek, ami akár örökletes is lehet. Nekem azon túl, hogy szörnyű látni édesapám szenvedését, azzal a szorongással is meg kell birkóznom, hogy lehet örökletes és 20-30 év múlva én is így fogok járni. Nálunk ez a betegség a stroke, de akármi lehetne. Még karácsonykor is azon szorongok, hogy ennyi idősen rám is le fog csapni a betegség, vagy korábban, és így azt érzem, hogy nincs értelme semminek. Alapvetően nem vagyok hipochonder, de az ilyen események előhoznak belőlem ilyen gondolatokat, amik nem hagynak nyugodin. Normális, hogy ilyeneken aggódok? Másnál is volt ilyen? Mi segített?
dec. 25. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám skizofrén volt, majd hasnyálmirigyrákban halt meg. Fiatalkoromban féltem tőle, hogy örökölni fogom a skizofréniát, de már nem is gondolok rá. Jön aminek jönnie kell.
dec. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, el kell fogadni, hogy nem tudjuk a jövőt befolyásolni, de a legjobbra kell szàmítani.
dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet örökletes, és?

Előbb-utóbb mindenki beadja a kulcsot. Jobb, ha megbékélsz vele, mert az örökös rettegés épp kontraproduktív.

dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehogy.
ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!